реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 24 » Невідома Чернігівщина: Спасо-Преображенська церква, село Райгородок
18:15
Невідома Чернігівщина: Спасо-Преображенська церква, село Райгородок
Невідома Чернігівщина: Спасо-Преображенська церква, село Райгородок У селі Райгородок Коропського району, на Чернігівщині, розташована мурована Спасо-Преображенська церква.

Вперше село згадується у присяжних книгах 1654 року. Тоді в ньому проживали 22 козаки і 45 міщан (зараз населення становить 375 осіб). Неподалік від села існував залишок давнього поселення — «Городок».

Спасо-Преображенська церква споруджена у середині ХІХ століття в стилі класицизму. Споруда в плані хрещата з напівкруглою двоярусною абсидою. Фасади оздоблені пілястрами доричного ордеру, які підтримують трохи непропорційний карниз.

На туристичному сайті siver.org написано, що храм будувався з 1825 р. по 1840 р. на пожертви прихожан. Спочатку він мав три престоли. У церкві був іконостас у стилі бароко (не зберігся). Після приходу радянської влади, у 1918 році була закрита. Служба відновилася під час війни в 1943 році. На той момент у церкві залишився один престол.
У 1950-х роках використовувалася як складське приміщення.

Спасо-Преображенська церква є пам’яткою архітектури (охоронний номер 1778) відповідно постанови Ради Міністрів УРСР від 6 вересня 1979 р. N 442 та перебуває під охороною держави.

Фото храму у групі «Архітектура України» на сторінці facebook розмістив Євген Баранов і зазначив: «Райгородок (Коропський район, Чернігівська область ) - Преображенська церква, 1825-го року побудови.
Храм також добре видно з правого (північного) берегу Десни, якщо дивитись з пагорбу на якому знаходиться більш відома Успенська церква в с. Вишеньки.
Координати: 51°37'51.26", 33° 5'33.72"».

Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 791 | Теги: Спасо-преображенська церква, Райгородок, невідома Чернігівщина | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar