реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 5 » Невідома Чернігівщина: Успенська церква, Волосківці
17:10
Невідома Чернігівщина: Успенська церква, Волосківці
Невідома Чернігівщина: Успенська церква, Волосківці Дерев’яна Успенська церква у Волосківцях сховалася на віддалі від дороги, що змушує туристів колесити по селу в пошуках святині. Однак це навіть добре – на шляху їм відкриваються гарні природні краєвиди.

Архітектура Успенської церкви
Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований в 1765 році поблизу стародавнього Замчища.
Споруді притаманні форми, характерні для української дерев’яної архітектури періоду 18 ст. Хрещата у плані дерев’яна споруда обшита горизонтальними дошками. На перетині високих бічних рукавів встановлений восьмигранний барабан, перегороджений усіченим склепінням. Завершується главою з глухим ліхтарем та невеликим склепінням, яке нагадує форму барокового стилю.
Стіни рукавів виразно нахилені до центру споруди, що візуально підсилює перспективу і створює ілюзію збільшення висоти будівлі. У західній частині будівлі розміщені хори.
Ззовні у цій частині храм з’єднаний з триярусною дерев'яною дзвіницею, яку прибудували ще в середині 19 століття. Дверні прорізи створені у трапецієвидній формі, а карнизи фасадів декоровані різьбленням у народних мотивах. Успенська церква стала пам'яткою архітектури національного значення.

Як доїхати до храму
Церква віддалена від центру поселення. Через Волосківці проходить траса Р12, яка прямує від міста Мена. Цією дорогою можна доїхати як власним транспортом, так і громадським, однак останній ходить нерегулярно.

Джерело: igotoworldКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1062 | Теги: Успенська церква, Волосківці, невідома Чернігівщина | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar