реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 26 » Обласна рада передала УПЦ будинок лавок Благовіщенського монастиря м. Ніжина
13:08
Обласна рада передала УПЦ будинок лавок Благовіщенського монастиря м. Ніжина
Обласна рада передала УПЦ будинок лавок Благовіщенського монастиря м. Ніжина Депутати облради безоплатно передали зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у власність Свято-Благовіщенському чоловічому монастирю Ніжинської єпархії Української Православної Церкви пам'ятку архітектури національного значення — будинок лавок Благовіщенського монастиря.
Це рішення прийнято на пленарному засіданні 19 сесії обласної ради сьомого скликання, що відбулося 25 вересня.

Довідка (за інформацією туристичного порталу Ніжина)
Лавки Благовіщенського монастиря (1804-1814). Ніжинський Благовіщенський монастир знаходиться у центральній частині міста і має форму чотирикутника з усіх боків оточеного мурованою огорожею. Лицева частина огорожі виходить на пішохідну вулицю Гоголя і вся складається з 21 лавки, які здавалися монастирем у найом ніжинським торговцям. Головний вхід до монастиря, або Святі ворота, містяться поміж лавками проти собору Благовіщеня Пресвятої Богородиці. На схід від Святих воріт понад лавками на другому поверсі міститься тепла церква монастиря святих апостолів Петра і Павла. Лавки і церкву з дзвіницею збудовано переважно на кошти архімандрита Віктора Черняєва.

На початку 20 ст. крайню західну лавку, що міститься на перетині вулиць Яворського та Гоголя винаймала у монастиря родина Москаленків - діда й баби конструктора космічних кораблів Сергія Корольова, у яких він провів дитячі роки.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 356 | Теги: Благовіщенський монастир, обласна рада, Ніжин, УПЦ | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar