реклама партнерів:
Головна » 2024 » Лютий » 14 » Обрано переможця конкурсу на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне на Чернігівщині
22:34
Обрано переможця конкурсу на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне на Чернігівщині
Обрано переможця конкурсу на кращу концепцію меморіалу в селі Ягідне на Чернігівщині Переможцем всеукраїнського конкурсу стало архітектурне бюро Derbin Arch. Його обрало журі, до складу якого увійшли архітектори, представники громади, місцевої влади, члени національної спілки архітекторів України. Архітектори бюро Сергій Дербін і Олексій Ятін з Дніпра відомі тим, що спроєктували унікальні вуличні модулі-укриття.
Відкритий всеукраїнський архітектурний конкурс проєктів на кращу концепцію зі створення меморіального комплексу на вулиці Лісова, 1А в Ягідному Чернігівської області був оголошений 18 жовтня минулого року після трагічних подій, які пережили мешканці під час окупації. У березні 2022 року 370 людей майже місяць утримували російські військові в нелюдських умовах у підвалі школи. Серед них були 70 дітей і, зокрема, немовлята. 11 людей померли. Після звільнення Ягідного мешканці не захотіли бачити школу місцем навчання дітей і вирішили створити меморіал – закарбувати свій героїчний досвід та історичну пам’ять про трагічну подію для майбутніх поколінь. В оголошеному конкурсі було зареєстровано 13 заявок. На розгляд журі було подано 4 проєкти.
На думку журі, пропозиція Derbin Arch найкраще відповідає вимогам конкурсу. За проєктом, будівля школи зберігає свою форму та вписується в середовище природи і лісу, де розташована. Архітектори створили візуально образ куба, через який сочиться вода. Куб втілює всі страждання та страхи війни. Вода це сльози, які пролили жителі Ягідного. Будівля школи збережена до найменших дрібниць, за винятком центральної частини, як можливість рухатися далі і формувати нові сенси. Стрічка, що в’ється навколо комплексу, – прогулянкова алея – це символ ріки та спокою.

Перед входом до будівлі – залишки зруйнованої техніки. Це початок експозиції. Потім можна спуститися до підвалу або піднятися на другий поверх до експозиційного простору і завершити огляд на даху на оглядовому майданчику. Серед меморіальних експонатів: місця страт та поховань місцевих жителів, залишки трофейної техніки, капонірів, місць фортифікаційних укріплень окупантів.

Проєкт передбачає створення нового простору, який може бути корисним для громади. Всередині буде лекторій, адміністративний блок, місце для соціального підприємництва та психологічної реабілітації.

Переможці конкурсу отримають 50 тисяч гривень і право укладати договір зі Службою відновлення у Чернігівській області для розробки проєктно-кошторисної документації.

За повідомленням Служби відновлення
та розвитку інфраструктури у Чернігівській області


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1735 | Теги: Чернігівщина, Ягідне, меморіал, архітектура | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar