реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 4 » Проблеми з питною водою: люди вийшли на акцію протесту у Гончарівському
09:20
Проблеми з питною водою: люди вийшли на акцію протесту у Гончарівському
Проблеми з питною водою: люди вийшли на акцію протесту у Гончарівському Півтори сотні людей вийшли сьогодні на акцію протесту у Гончарівському Чернігівського району, де базується перша танкова бригада. Причина – відучора в селищі, де проживає понад 3 тисячі людей, погодинна подача води. Її вмикають 5 годин на день. Через це у воді з’явився осад, сказала місцева жителька Антоніна Ковток. Як повідомив начальник служби чернігівського квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони Василь Шульга, воду подають за графіком, бо немає дозволу Держгеонадр. Чому там не дають дозвіл – розкаже Альона Макаренко, повідомляє 3 вересня Суспільне. Чернігів

Жителі селища Гончарівського показують воду, яку набрали з кранів у власних квартирах.

«Те, що вона отака чорна, так її ще й нема. За дві години я змогла набрати четверо відер води. А 4-5 поверх взагалі немає.»

Відучора таку воду в Гончарівському почали давати за графіком: дві години зранку, одну – в обід і дві ввечері. В інший час води немає.

Через це сьогодні о 10-й ранку півтори сотні жителів селища вийшли на акцію протесту.

Христина, жителька Гончарівського: «Кашу зварити неможливо, бо вода така. Суміш теж не запариш, купувати доводиться.»

«Там же стріляють постійно, навчання, приходять о 10-й годині, об 11-й помитися, а о 8-й вже немає води, все.»

«Зараз ось тиждень сухий пайок дітям у школі даватимуть. На такій воді, як ви бачили, не можна готувати. Це тиждень, потім невідомо, що буде. Дитячий садок – закриття під питанням.»

Вода брудна, бо подається з перебоями. Подається з перебоями – бо Квартирно-експлуатаційний відділ Чернігова втратив дозвіл на користування надрами, тобто видобування підземних вод, пояснює начальник місцевої служби Василь Шульга. За його словами, дія попереднього договору закінчилась у грудні 2017 року. Вже тоді об’єм подачі води в Гончарівському мали скоротити до 300 метрів кубічних на добу, при потребі в 700-800. Поки велася переписка по його продовженню, воду подавали.

Василь Шульга, начальник служби КЕВ м. Чернігів: «Я взяв на себе це рішення і не відключав. Мені ввели статтю, ось стаття 240 п.2 за те, що я без дозволу, порушив закон. І якщо я порушу цей графік, то мене знову викличуть слідчі і точно тоді посадять.»

Чому з 2017 року Квартирно-експлуатаційний відділ Чернігова не може отримати дозвіл на користування надрами, Василь Шульга пояснює так.

«Вчора їздили, ми їздили 29-го в геонадра України. Нас пропустили туди, але не начальник, не начальник відділу – ніхто навіть не прийняв нас. Тільки сказали, що ось цей допрацюйте документ, там кома не так, там те не так, повернули документи.»

У свою чергу речниця Державної служби геології та надр України Оксана Оренчак каже, з їхньої сторони робиться все для того, аби підприємство працювало.

«Справа в тому, що підприємство не усунуло порушень і зауважень, які надала Державна служба геології та надр України. Ми сьогодні їм телефонували, вони мали сьогодні привезти пакет документів, але сказали, що немає керівника, немає кому підписати й привезуть завтра. Це все залежить від підприємства.»

У листі з погодинним графіком подачі води Квартирно-експлуатаційний відділ Чернігова запропонував селищному голові Віталію Руднику шукати альтернативні шляхи щодо безперебійного забезпечення питною водою жителів Гончарівського. Бо сам КЕВ не є основним постачальником цих послуг, а займається забезпеченням життєдіяльності військових частин Міністерства оборони України.

Віталій Рудник, селищний голова Гончарівського: «На сьогоднішній момент це ще йде друга доба по почасовому відключенню, ще є запаси, скажімо так, з неділі, але вже з завтрашнього дня буде проблема з питною водою. Якщо підвіз питної води селищна рада завдяки нашим сільгоспвиробникам це питання може закрити й вирішити, то знайти питну воду в найближчій окрузі ми не знайдемо для підвозу. Вирішення питання лише одне – ті скважини, які є на балансі міста Чернігова працювали на повну потужність.»

Тим часом жителька Гончарівського Любов каже – якщо в найближчі дні воду не відновлять, готові на радикальні дії.

«Жінки зараз своїх чоловіків можуть не відпустити в АТО. Нехай ото зеленські і всі їдуть замість них. А ми ляжемо кістками, бригаду не випустимо в АТО.»

Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 844 | Теги: Протести, Гончарівськ, питна вода | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar