реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 5 » Прокуратура вимагає повернення державі частини об'єкта археології вартістю понад 4,7 млн грн
09:48
Прокуратура вимагає повернення державі частини об'єкта археології вартістю понад 4,7 млн грн
Прокуратура вимагає повернення державі частини об'єкта археології вартістю понад 4,7 млн грн З метою повернення незаконно переданої у приватну власність земельної ділянки історико-культурного призначення площею 0,14 га прокуратурою області заявлено позов про визнання незаконними та скасування рішень Киселівської сільської ради Чернігівського району, визнання недійсними свідоцтва про право власності та договору дарування.
Установлено, що прийнятим у лютому 2014 рішенням Киселівської сільської ради Чернігівського району в приватну власність фізичній особі передано земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку поблизу річки Снов у с. Кобилянка.
Зазначене рішення сесії сільської ради суперечить вимогам законодавства, оскільки у власність фізичній особі передано земельну ділянку, яка відноситься до земель історико-культурного призначення та знаходиться в межах пам’ятки археології місцевого значення «Поселення ІІ тис. до н.е., ХІ-ХІІІ ст.», виявленої в 1985 році та нанесеної на відповідні карти землекористування в 1992 році.

Так, відповідно до ст.ст. 14, 17 Закону України «Про охорону культурної спадщини» археологічна спадщина і земельні ділянки, на яких розташовані пам’ятки (об’єкти) археології повинні перебувати виключно в державній власності.
Крім того, земельну ділянку передано у власність за землевпорядною документацією, яка не містила передбачених законом погоджень відповідних державних органів.

Разом з тим набувач земельної ділянки був обізнаний у незаконності отримання її у власність, оскільки за результатами розгляду його звернення щодо погодження землевпорядної документації органом охорони культурної спадщини надано негативний висновок, який до матеріалів землеустрою додано не було. Менш ніж через три тижні після отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку її відчужено іншій фізичній особі за договором дарування.

Згідно зі звітом про незалежну грошову оцінку об'єкта культурної спадщини вартість частини пам’ятки археології, що знаходиться у межах переданої у власність земельної ділянки, становить понад 4,7 млн. грн.

За інформацією прес-служби прокуратури Чернігівської областіКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1006 | Теги: Чернігівський район, прокуратура, земельна ділянка, археологія | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar