реклама партнерів:
Головна » 2017 » Липень » 4 » «Шевченківська палітра» на Соколиному хуторі
06:52
«Шевченківська палітра» на Соколиному хуторі
«Шевченківська палітра» на Соколиному хуторі Ідея проведення мистецького пленеру «Шевченківська палітра» на мальовничій Ічнянщині виникла кілька років тому. Її ініціатор — відомий громадський активіст, краєзнавець, засновник садиби «Соколиний хутір», голова обласної організації Народного Руху України Микола Череп.
Тут колись подорожував національний герой і символ нашої держави Тарас Григорович Шевченко, насолоджувався місцевими краєвидами. То чому б не запросити на Ічнянщину талановитих майстрів пензля, щоб вони намалювали картини і започаткувати художню галерею імені Т.Шевченка?
До ідеї долучився Філіп Чорнобров, багатогранний художник у царині архітектури, графіки, живопису та декоративно-прикладного мистецтва. І вони разом з Миколою Черепом підготували проект проведення мистецького пленеру.

У червні цього року до «Соколиного хутора» приїхали відомі художники Федір Матейчук, Богдан Макаренко та Федір Романов. Вони, разом з Філіпом Чорнобровом та Миколою Черепом, відвідали Густинський монастир, село Іржавець та Національний історико-культурний заповідник «Качанівка». За п’ять днів було намальовано 34 роботи і започаткована Художня галерея імені Т.Г. Шевченка. Митці також проводили майстер-класи для туристів, говорили про минуле та сучасне Української держави, про мистецтво…

25 червня, на завершення пленеру, відбулося урочисте відкриття мистецької галереї. Ознайомитися із художніми полотнами прибули і відомий кобзар-лірник Василь Нечепа та голова Парафіївської об’єднаної територіальної громади Валентина Карпенко. Символічну стрічку доручили перерізати наймолодшому — Миколайчику, онуку Миколи Черепа. Цього дня для гостей була презентована і колекція творів майстра дерев’яного різьблення Антона Штепи. Підписана також декларація про створення постійної мистецької експозиції ім. Т.Г. Шевченка між представником співтовариства майстрів пензля Філіпом Чорнобровом, народним депутатом та головою Народного Руху України Віктором Кривенком, розпорядником садиби «Соколиний хутір» Миколою Черепом.

Художники вирішили проводити пленер щороку, але змінювати його тематику. У 2018 році він буде присвячений українському козацтву.

Ця розповідь була б неповною, адже треба написати і про тих, хто започаткував мистецьку галерею, про художників.
Федір Матейчук родом з Івано-Франківщини, активний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.
Киянин Богдан Макаренко молодий художник, навчався у Національній академії образотворчого мистецтва на факультеті станкового живопису.
Федір Романов малює губами… Не дивуйтеся. Він мужня й талановита людина. Художник з Донбасу, має рідкісну патологію кінцівок. Федір доводить, що у мистецтва не буває меж. Він разом із дружиною та донькою мусив тікати від війни. Зараз він мешкає на Чернігівщині, у невеличкому селі Дослідне.

Автор: Сергій Черняков.
Фото для публікації надане Миколою Черепом.
Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1158 | Теги: пленер, Соколиний хутір, Тарас Шевченко | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar