реклама партнерів:
Головна » 2015 » Лютий » 6 » Споживання газу на Чернігівщині зменшилося на 12%
19:35
Споживання газу на Чернігівщині зменшилося на 12%
Споживання газу на Чернігівщині зменшилося на 12% За минулий рік в Чернігівській області було спожито 713,5 мільйонів куб. м природного газу, що майже на 97,7 мільйонів кубометрів або на 12% менше у порівнянні з 2013 роком, повідомляє прес-служба ПАТ «Чернігівгаз».
Внаслідок падіння обсягів газоспоживання ПАТ «Чернігівгаз» недоотримав 45,4 мільйонів гривень планової тарифної виручки.
Так, побутові споживачі використали менше газу на 36,76 мільйонів куб. м, що становить 8,3%, бюджетна сфера – майже на 6 мільйонів куб. м або на 20%, промисловість – на 31,8 мільйонів куб. м - це 24%, теплопостачальні підприємства – на 23 мільйони кубометрів або 11,13%.
Левову частку - 43,2 мільйонів гривень, компанія недоотримала з тарифу на транспортування. Це призвело до зменшення фінансування інвестиційної програми 2014 року на 5,2 мільйонів гривень. Ці гроші мали б піти на розвиток газових мереж - капремонти, заміну обладнання та різні комплексні заходи спрямовані на підвищення безпеки газопостачання.
Щороку протяжність газових мереж і кількість споживачів в Чернігівській області збільшується, натомість система газопостачання зношується і потребує більших капіталовкладень. Знецінення гривні та інфляційні процеси призводять до зростання економічної собівартості послуг з обслуговування газових мереж. Ціни на матеріали та обладнання, які необхідно закуповувати для виконання робіт, в середньому підвищилися в 2 рази. Нестача коштів може призвести до проблем з газопостачанням споживачів, адже тарифна виручка є основним і єдиним джерелом фінансування програм з модернізації газопроводів та оплати праці робітників облгазу.
«Аби газ безперебійно надійшов від магістрального газопроводу до кожного споживача, щоб послуги надавалися якісно і своєчасно, газопостачальнику треба мати рентабельний тариф, – акцентує голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова. – Але реалії такі, що нині на модернізацію мереж та виконання поточних робіт «Чернігівгазу» потрібно витратити значно більшу суму аніж закладено в тарифах, тому тарифна система потребує реформування».
Незважаючи на складне фінансове становище, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує виконувати свої зобов`язання перед споживачами, а також реалізовувати інвестиційну програму на 2015 рік в межах коштів, які надходять з діючих тарифів.
Востаннє тариф на транспортування для ПАТ «Чернігівгаз» НКРЕКП переглядала в квітні 2014 року. Тоді тариф підвищився на 14,7% і на сьогодні становить 319,4 грн. без ПДВ за 1000 кубометрів, в той час коли газ для побутових споживачів в середньому подорожчав на 35%.

Довідка:
ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить понад 700 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів.
Нашими споживачами є понад 347,3 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.Категорія: ЕКОНОМІКА | Переглядів: 1008 | Теги: газопостачання, Чернігівгаз, тарифи | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar