реклама партнерів:
Головна » 2018 » Січень » 16 » У Чернігові ялинки на сміттєзвалище не викидають
11:04
У Чернігові ялинки на сміттєзвалище не викидають
У Чернігові ялинки на сміттєзвалище не викидають У Чернігові кожного року після новорічних свят ялинки, викинуті на збірні майданчики, повторно можуть бути використані. Як саме? Про це розповіли відповідальні працівники комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Ялинки не потрапляють на полігон
Полігон твердих побутових відходів комунального підприємства «АТП -2528» Чернігівської міської ради ялинок не приймає, як і великих гілок. Приймаються вони тільки розміром - 30-50 сантиметрів.

- На полігон гілки дерев приймаються тільки подрібнені на деревоподрібнюючих машинах ЖЕКів, - розповідає начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок. - Тріски за технологією перемішуються з піском і ми використовуємо їх для облаштування доріг на сміттєзвалищі. Тобто ялинки в тому вигляді, в якому ми їх виносимо на майданчики для збирання сміття, на полігон Масанів не потрапляють.

«Зеленбуд» підживлює і утеплює
Комунальне підприємство «Зеленбуд» збирає ялинки на підпорядкованих йому територіях і також відправляє на свій деревоподрібнювач.

- Після цього утворюються дрібні тріски, щепа, - розповідає головний інженер КП «Зеленбуд» Василь Кошельник. – Ця перероблена деревина використовується для утеплення і підживлення саджанців. Наприклад, зараз це добре видно на вулиці Кирпоноса. Там нещодавно посаджені працівниками підприємства древа утеплені і підживлені щепою.

Тепло від ялинок
Дуже багато осипаних та сухих ялинок і сосон збираються на сміттєвих майданчиках. Працівники ЖЕКів передають їх іншим комунальним підприємствам, в ті котельні, які мають відповідні умови для їх спалення, щоб зігрівати приміщення. Ялинки в минулі роки привозили також на підприємства УТОС та УТОГ.

Крім того, частина сухих ялинок потрапить і на КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування».

- Ялинки дають нам тепло, - розповідає керівник підприємства Володимир Куліш. – Ми це практикуємо уже кілька років. На території кладовища «Яцево» є котельня, де ялинки спалюються і ми одержуємо тепло.

Отже, у ялинок, які мешканці міста використовували під час новорічно-різдвяних свят, є дві перспективи: або бути подрібненими, або спаленими для обігрівання приміщень. У будь-якому випадку вони будуть використані.

За повідомленням КП «АТП-2528»Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 513 | Теги: ялинка, переробка, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar