реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 16 » У Новгороді-Сіверському науковці говорили про цікавинки генеалогії
13:59
У Новгороді-Сіверському науковці говорили про цікавинки генеалогії
У Новгороді-Сіверському науковці говорили про цікавинки генеалогії На жаль, під час проведення щорічних днів міста, які набули популярності останнього десятиріччя, відповідний захід, на наш погляд, все таки виглядає віддаленим від серйозного змісту. Публіка, рівно, як і в Давньому Римі, все частіше вимагає «хліба та видовищ!» Варто лишень промоніторити соцмережі.

Отож наука, дякуючи якій на цім світі в якості поважного історичного чинника ще тримається невеличке містечко на Десні, бодай раз на рік, до відповідної події у календарі – восени заявляє про себе!

Останнім часом до Новгород-Сіверського на Історико-генеалогічні читання «Родові таємниці Сіверянського краю» людей від науки запрошує районний осередок Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Традиція продовжилась і цього року. 14 вересня 2019 року у районному будинку культури відбулись VІІІ читання.

У попередньо заанансованній програмі заходу щодо учасників, забажавших взяти слово для виступу, знаходимо представників наукових кіл Києва, Чернігова, Ніжина, Сум, Глухова, а також учасників досліджень певних напрямків краєзнавства від Шостки, Вороніжа, Новгорода-Сіверського.

Від імені господарів гостей вітали голова Новгорода-Сіверського Олег Бондаренко та керівник осередку краєзнавців Анатолій Федірко. Робота заходу здійснювалась у режимі пленарного засідання та заняттях двох секцій.

Як не прикро, але вкотре приходиться констатувати, що всупереч існуючим на правобережжі Десни чуток щодо неймовірної поваги місцевого люду до історичного надбання та креативної минувшини Новгород-Сіверщини, відповідного штибу заходи не здатні зібрати навіть кількох десятків слухачів! Маємо на увазі тих, що з власної волі, а не за наказом чи змістом посади відчиняють двері зали, де йдеться про дослідження Новгород-Сіверської історії. І тут, на наш погляд, має місце проблема з двома складовими. Низький рівень інформування, або отруйна сила роз’їдаючого свідомість масового пофігізму. Ми обираємо другу складову.

Джерело: Правий берег ДесниКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 658 | Теги: генеалогія, Новгород-Сіверський, наукова конференція | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar