реклама партнерів:
Головна » 2019 » Березень » 8 » В архіві афонського монастиря знайдено запис про батьків святителя Феодосія Чернігівського
08:12
В архіві афонського монастиря знайдено запис про батьків святителя Феодосія Чернігівського
В архіві афонського монастиря знайдено запис про батьків святителя Феодосія Чернігівського «На Афоні в архіві одного з афонських монастирів пощастило знайти поминальний запис, здійснений видатним нашим релігійно-культурним діячем XVII ст. свят. Феодосієм (Углицьким; 1630-і – 1696) Чернігівським в 1695 р. за рік до своєї смерті. Там записані його батьки та рідні», повідомляє дослідник афонської спадщини з Чернігівщини Сергій Шумило на сторінці facebook

Як повідомляв "Чернігівський формат", на Афоні виявили старовинний рукопис - пом'янник української козацької старшини XVII ст., яка щедро жертвувала на афонські монастирі.

«Найцікавіше, що, як засвідчено в багатьох вітчизняних джерелах, на момент канонізації свт. Феодосія в 1896 р. імена його батьків не були відомі і тому ніде в житії не були названі. Вперше імена батьків свт. Феодосія були внесені до житія після 1896 р. на підставі видіння київського старця Олексія Голосіївського, якому у вісні явився свт. Феодосій і попросив помолитись за його батьків, назвавши їхні імена: ієрей Микита та Марія. Так вперше за 200 років після смерті свт. Феодосія стали відомі імена його батьків. Було чимало сумнівів, чи можна довіряти таким «джерелам» і вносити до біографії святителя імена батьків лише на підставі сновидіння, нехай і такого шанованого старця, як Олексій Голосіївський…

Так от, в знайденому поминальному записі, здійсненому свт. Феодосієм Чернігівським за рік до смерті в афонському пом’яннику, записані в якості його батьків саме ієрей Микита та Марія. Також тут записані його родичі Іоанн, ієромонах Никон, Василій, Тетяна та архім. Іоанн. Тож видіння старця Олексія було правдивее», зазначає Сергій Шумило.

«У цьому афонському пом’яннику робили записи на вічний спомин представники української козацької старшини та церковні діячі, які здійснювали пожертви на Святу Гору Афон в XVII – XVIІI стт. Якраз серед таких жертводавців є і чернігівський архієпископ Феодосій. Також тут записані серед жертводавців разом зі своїми родинами знамениті чернігівські козацькі полковники Борковський, Лизогуб, Полуботок та інші», додає дослідник.

На основі зібраних матеріалів Сергій Шумило планує видати книгу про унікальний козацько-афонський рукопис XVII-XVIІI ст.



Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 522 | Теги: Афон, Сергій Шумило, Феодосій Углицький, рукопис | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar