реклама партнерів:
Головна » 2019 » Вересень » 14 » Варвинській селищній громаді подарували книгу народного артиста України Ярослава Гаврилюка про Крути
08:32
Варвинській селищній громаді подарували книгу народного артиста України Ярослава Гаврилюка про Крути
Варвинській селищній громаді подарували книгу народного артиста України Ярослава Гаврилюка про Крути Відтепер Варвинська селищна об’єднана громада має свій примірник першого видання у 2008 році книги «Крути. Січень 1918» та ще і з автографом Ярослава Гаврилюка, її упорядника, народного артиста України.
Цей фоліант (839 сторінок з ілюстраціями!) презентував і подарував громаді Сергій Бутко, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, 12 вересня 2019 року на черговій двадцять третій сесії Варвинської районної ради сьомого скликання, яку проведено під головуванням Петра Бакуменка. Від імені Варвинської ОТГ книгу прийняла Валентина Саверська-Лихошва, селищна голова, яка, до слова, теж історик за фахом.
Представник Українського інституту національної пам’яті пояснив, що Ярослав Гаврилюк, вражений подвигом Героїв Крут, коли ще на початку 1990-х років взнав про цей історичний факт, почав збирати документи і матеріали. Йому в цьому відновленні правди про бій під Крутами та українських оборонців допомагали українські патріоти, фахові історики, серед яких варто назвати Сергія Білоконя, голову редакційної колегії книги, доктора історичних наук, головного наукового співробітника відділу історії України другої половини 20 століття Інституту історії України НАН України, керівника Центру культурологічних студій Інституту історії України Національної академії, дійсного члена Української вільної академії наук, академіка Академії наук вищої школи України, Заслуженого діяча науки і техніки України.
Сергій Бутко звернув увагу, що у цьому збірнику, який складається з невідомих і маловідомих документів, матеріалів, спогадів учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року, досліджень і кіносценарію, є розповідь і Аверкія Гончаренка, командира українських оборонців, уродженця села Дащенки Варвинського району Чернігівської області, яке за часів царської Росії входило до складу Лохвицького повіту Полтавської губернії.
Цікаво, що історик під час презентації не згадав про власну допомогу в укладанні цього видання та свою публікацію там у розділі VI «Дослідження» під назвою «Героїзм крутян як приклад для членів ОУН та вояків УПА».
Отже, Варвинщина тепер має ще одне видання про Українську революцію 1917-1921 років та участь у ній свого героїчного земляка.

Олександр МАЙШЕВ,
член Національної спілки журналістів України
Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1111 | Теги: крути, Інститут національної памяті, Варва | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar