реклама партнерів:
Головна » 2020 » Січень » 22 » Виставка в Чернігові «Шляхами державотворення»
19:04
Виставка в Чернігові «Шляхами державотворення»
Виставка в Чернігові «Шляхами державотворення» До 101-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Державний архів Чернігівської області підготував фотодокументальну виставку «Шляхами державотворення», з документальним складом якої ознайомилася учнівська молодь міста. Гості архіву із зацікавленістю оглянули більше ніж 70 документальних джерел, які хронологічно охоплюють достатньо великий історичний період з 1910-х років до сьогодення й розповідають про початок тернистого шляху України до незалежності та сучасної боротьби України за незалежність та єдність українських земель.

Цьогорічну виставку поповнено 7 документами, які невідомі широкому загалу, але яскраво відтворюють історичне тло, на якому творилося майбутнє України, зокрема: «Повідомлення мешканців с. Терешківка Ніжинського повіту щодо об'єднання селян в селянські спілки» (не раніше 15 жовтня 1917 року), «Журнал надзвичайного засідання Городнянської міської Думи, на якому розглядалося питання щодо фінансування міської міліції» (30 квітня 1918 року), «Повідомлення губернського комісара щодо негайного постачання хліба до війська та до м. Чернігів» (не раніше 31 грудня 1918 року), «Перелік питань, що підлягали обговоренню Козелецькими екстреними повітовими земськими зборами» (30 червня 1918 року), а також документами про учасників АТО, які загинули захищаючи Україну.

Сучасні часописи, газети «Урядовий кур'єр» та «Чернігівські відомості», відтворюють святкування 100–річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 2019 році й в черговий раз засвідчують, що АР Крим та тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна і на їхніх землях обов'язково буде відновлено український суверенітет.

Участь у відкритті виставки за дорученням керівництва взяв та виступив по темі заходу перед учнями Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту радник голови обласної ради Дмитро Никоненко.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
за матеріалами офіційного сайту ДАЧО


Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 456 | Теги: державотворення, виставка, день Соборності України | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar