реклама партнерів:
Головна » 2024 » Лютий » 1 » З 1 лютого стартує процес оформлення пільгових транспортних карток в Чернігові
21:45
З 1 лютого стартує процес оформлення пільгових транспортних карток в Чернігові
З 1 лютого стартує процес оформлення пільгових транспортних карток в Чернігові У Чернігові з 1 лютого розпочинається процес оформлення та видачі пільгових транспортних карток окремим категоріям громадян для проїзду у міському громадському транспорті, який триватиме до 31 грудня. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Чернігівської міської ради 26 січня.
Це потрібно, перш за все, для здійснення точного обліку обсягу перевезення пільгових категорій пасажирів, а також розраховувати розмір компенсації, яка має бути сплачена з міського бюджету Чернігова перевізникам за перевезення таких пасажирів.
— Звертаюсь до чернігівців. Не створюйте довжелезні черги, аби бути серед перших, хто отримає ці картки. Департамент їх видаватиме до кінця 2024-го року, а якщо потрібно — продовжить процедуру, — пояснює в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. — Щоб замовити картку, людям треба звернутися до департаменту соцполітики міської ради по вул. Івана Мазепи, 19 у робочий час, надати свої дані, включаючи посвідчення, яке надає їм право на пільги. Далі ця інформація передається до Чернігівської транспортної компанії, яка виготовлятиме картки. Через деякий час, потрібно буде забрати картку у департаменті соцполітики.

Протягом перехідного періоду (до кінця 2024 року) за всіма пільговиками зберігатиметься право безкоштовного проїзду у громадському транспорті — достатньо тільки показати пільгове посвідчення. З 2025 року для безкоштовного проїзду обов’язково потрібно буде мати окрім посвідчення ще й цю пільгову транспортну картку. Під час кожної поїздки її необхідно буде прикладати до стаціонарного валідатора, аби поїздка була зареєстрована, а пасажир отримав квиток.

Порядок видачі пільгових транспортних карток
Пільгова транспортна картка видаватиметься на безоплатній основі особам, яким чинними нормативно-правовими актами передбачено пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті, а зареєстрованим місцем проживання яких є Чернігівська міська територіальна громада.
— Перша видача картки безкоштовна (це питання взяла на себе Чернігівська транспортна компанія), у разі втрати — власник повинен буде сплатити кошти за її відновлення, — звертає увагу чернігівців Олександр Ломако.

Пільгову транспортну картку можуть оформити:
учасники бойових дій та особи, прирівняні до них (в т.ч. учасники АТО);
особи з інвалідністю внаслідок війни;
особи, які супроводжують особу з інвалідністю внаслідок війни 1-ї групи;
члени сім’ї загиблого (в т. ч., які пропали безвісти) військовослужбовця;
потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії;
учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорії 2;
дитина, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
особа з інвалідністю 1-3 групи;
особа з інвалідністю по зору 1-3 групи;
дитина з інвалідністю;
особа, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;
дитина-сирота або дитині, позбавленої батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;
дитина з багатодітної сім’ї;
ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
пенсіонери за віком.

Для внутрішньо переміщених осіб, яким чинними нормативно-правовими актами передбачений пільговий (безоплатний) проїзд у міському пасажирському транспорті, картка видаватиметься на безоплатній основі на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої Департаментом соціальної політики Чернігівської міськради.

Документи для отримання пільгової транспортної картки
Особа, яка має право пільгового проїзду, подає до Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. І. Мазепи, 19) наступні документи:

заяву згідно з додатком до Порядку;
копію та оригінал паспорта громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
копію та оригінал облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
копію та оригінал документа, що підтверджує зареєстроване місце проживання у місті Чернігові;
копію та оригінал посвідчення (довідки) про належність особи до категорії осіб, які мають пільги з оплати проїзду у пасажирському транспорті загального користування.

Термін дії пільгової картки
Картка видається терміном, який відповідає терміну дії відповідного посвідчення (довідки), що дає право на пільгу.

Для чого потрібна пільгова транспортна картка
За словами начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міськради Олександра Рижого, наразі у місті близько 65 тисяч осіб відносяться до пільгових категорій і мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті.

Введення вищезазначених карток дозволить отримувати точну інформацію про кількість пільговиків та здійснених ними поїздок, а отже розраховувати точний розмір компенсації, який сплачуватиметься з міського бюджету перевізникам за їх проїзд.

Джерело: пресслужба Чернігівської міської радиКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1498 | Теги: Чернігів, транспорт, пільгова картка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar