реклама партнерів:
Головна » 2019 » Червень » 17 » 17 червня. Другий день Трійці – День Святого Духа або Богодухів день
10:12
17 червня. Другий день Трійці – День Святого Духа або Богодухів день
17 червня. Другий день Трійці – День Святого Духа або Богодухів день Тривають Зелені свята, сьогодні другий день Трійці – День Святого Духа або Богодухів день. Тиждень після Зеленої неділі називався Русальним і він був поминальним. Наші пращури вірили, що в цей час, на відміну від інших періодів, було дозволено поминати самогубців, потопельників, померлих нехрещених дітей (потерчат). У народі вірили, що всі ці мерці перетворюються на русалок, мавок, нявок, лоскоталок і саме на цьому тижні вони повертаються на землю. Зазвичай духи збираються на берегах річок, ставків, у житах, граючись і гойдаючись на гілках, підстерігають людей, аби залоскотати до смерті та забрати з собою в потойбіччя. Тому протягом тижня існувала сувора заборона не ходити до водоймищ та до лісу. Також рекомендували в цей час носити при собі обереги: полин, любисток, часник.

На значному терені України в понеділок, після відправи в церкві, з процесією всім селом обходили поля, щоб «град не побив посіви і посуха не випалила збіжжя». Корогви та хрести прикрашали віночками з живих квітів, хода супроводжувалася піснями світського характеру. В деяких регіонах існував доволі цікавий звичай валити панотця на землю просто в полі, качати по зеленому збіжжі, а потім ще й добряче поливати його водою. Офіційна церква, м’яко кажучи, була не в захваті від подібних народних «шоу» і намагалася їх заборонити.

Троїцький тиждень завершувався початком Петрівки – Петрового посту, який тривав до 12 липня, свята першоверховних апостолів Петра і Павла.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 327 | Теги: русалки, Трійця, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar