реклама партнерів:
Головна » 2019 » Червень » 24 » 24 червня. Розпочинається Петрівський піст — Петрівка
08:49
24 червня. Розпочинається Петрівський піст — Петрівка
24 червня. Розпочинається Петрівський піст — Петрівка Сьогодні розпочинається Петрівський піст — Петрівка. Його початок завжди припадає на перший після трійчанського тижня понеділок. Цей піст може бути коротким або довгим, - залежно від того, раннім чи пізнім був Великдень. Цього року Пасха була пізньою, тому й Петрівка досить коротка — 17 днів. Загалом це не дуже суворий піст і присвячений він двом першоверховним апостолам: Петру і Павлу, пам’ять яких звершується 12 липня.

На Петрівку дозволялося організовувати чимало обрядових дій, як, скажімо, розигри, «гонити шуліку», «замочувати дійницю», Купала тощо. А ще в цей день наші далекі пращури хоронили солом’яну ляльку у вигляді чоловічка, яка називалася Кострубоньком. Церква суворо засуджувала народні обряди, називаючи їх «бісівськими потіхами» та «еллінським біснуванням».

Під час Петрівки виконувалися спеціальні петрівчанські пісні (петрівочки): «Мала нічка-петрівочка, Не виспалась наша дівочка, Не виспалась, не нагулялася, Із козаченьком не настоялася…» У перший день Петрового посту намагалися не виконувати важкої праці. З Петрівкою пов’язано чимало прислів’їв і приказок: «У Петрівку мухи роблять на панів, а в Спасівку (19 серпня) — на себе”; “Хто в Петрівку сіна не косить, той зимою і в собак їсти просить”.

Іменинники сьогодні Варнава, Варфоломій, Єфрем, Марія.

За інформацією Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 432 | Теги: Петрівський піст, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar