реклама партнерів:
2 травня. Івана Старопечерника - 2 Травня 2019 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2019 » Травень » 2 » 2 травня. Івана Старопечерника
12:03
2 травня. Івана Старопечерника
2 травня. Івана Старопечерника Сьогодні Івана Старопечерника. Цей святий жив на межі 8-9 століть. Про його життя збереглося не надто багато інформації. Він рано залишив батьківську домівку й пішов жити в Палестинську пустелю. Став зразковим ченцем, досягши високих ступенів аскетичного подвигу і молитви. В народі цей день називали Іваном Старопечерником.

Раннє травневе сонце особливо парке, а отже, сприятливе для вибілювання полотна. Тому в цей день жінки виносили до річок чи ставків наткані за зиму та весну сувої, замочували їх у воді, збивали праниками й сушили (білили) на сонці, час од часу скроплюючи водою. Розпочинали цю роботу на Івана Старопечерника. Тому й казали: «Прачі б’ють – Івана чуть». Або: «Ось тобі, матінко-весна, нова новина!» На березі річки жінки залишали шматочок пирога, пиріжок або паляницю.

Іменинники сьогодні Іван, Георгій, Мотря.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 285 | Теги: прикмети, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar