реклама партнерів:
Головна » 2017 » Листопад » 11 » Декомунізація у Чернігові: більшовика Воровського зафарбували
20:05
Декомунізація у Чернігові: більшовика Воровського зафарбували
Декомунізація у Чернігові: більшовика Воровського зафарбували 23 жовтня 2017 року будівельниками було збито надпис з поліклініки у Чернігові: Институт Физических Методов Лечения имени тов. ВОРОВСКОГО. Днями робітники провели ремонтні роботи і зафарбували це місце.

Як повідомлялося, відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Чернігові було перейменовано вулицю Воровського — на Хлібопекарську. Проте, залишився згаданий надпис на пам’ятці архітектури поч. ХХ ст. «Інститут фізичних методів лікування».
За ініціативою Українського інституту національної пам’яті проведено усі можливі дозвільні і експертні інстанції міста та області для демонтажу надпису про більшовика Воровського, який не мав ніякого відношення до цієї медичної установи.

Довідка
Двоповерхову будівлю було споруджено 1912 року за проектом інженера І.Якубовича з північно-східного боку колишньої Олександрівської площі. Це був будинок чотирикласної народної школи. Центральний вхід прикрашав чотириколонний портик доричного ордеру, на який спирався балкон. Фронтон було споруджено у стилі українського бароко, на другому поверсі встановили шестигранні вікна. Своєрідний вигляд українського народного стилю надавали споруді ліпний та орнаментальний декори.
Згодом у цьому приміщенні відкрився Інститут Фізичних Методів Лікування імені Воровського — всеукраїнська медична установа. Організатором і керівником її був місцевий лікар Р.Караєв.
Це був елітний медичний заклад. Тут лікувались не тільки чернігівці. Сюди прибували хворі за направленням Наркомату охорони здоров’я колишнього СРСР з 12 округів. Особливо цей оздоровчий заклад полюбляли шахтарі Донбасу.
До речі, 26 січня 1935 року Інститут закрили. Але вже 1 червня здравницю поновили, проте стаціонар працював лише для працівників радянських і партійних органів. Амбулаторно ж отримували лікування всі жителі міста Чернігова.
У післявоєнний період у цій будівлі діяло фізіотерапевтичне відділення обласної лікарні до 1966 року, а потім його передали місту і тут розмістилася поліклініка.
Нині будівля під назвою «Інститут фізичних методів лікування» є пам’яткою архітектури місцевого значення, ХХ ст. (на будівлі збереглася пам’яткоохоронна дошка з відповідним надписом).

Воровський Вацлав Вацлавович — російський революціонер, член РСДРП, народився 27 жовтня 1871 року у Москві. Був одним з ініціатором боротьби проти православної церкви. 10 травня 1923 року убитий у ресторані готелю «Сесіль» в Лозанні колишнім білогвардійцем Морісом Конраді, який втратив рідних під час революції. Застреливши Воровського і поранивши двох його помічників, Конраді віддав револьвер метрдотелю зі словами: «Я зробив добре діло — російські більшовики погубили всю Європу… Це піде на користь всьому світу». Конраді і його спільник Аркадій Полунін були виправдані присяжними після того, як більш ніж 70 свідків розказали судові про більшовицькі злочини: суд визнав убивство Воровського справедливим актом.

Довідка за матеріалами Вікіпедії.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1117 | Теги: декомунізація, Воровський, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar