реклама партнерів:
Головна » 2019 » Червень » 24 » Дерев'яне мереживо Чернігова: будинок архітектора Якубовича
13:10
Дерев'яне мереживо Чернігова: будинок архітектора Якубовича
Дерев'яне мереживо Чернігова: будинок архітектора Якубовича У Чернігові на вулиці Гончій зберігся будинкок архітектора Якубовича (№ 42).
Про нього на сторінці facebook розповідають поціновувачі Дерев'яного мережива Чернігова.

"Що ж нам відомо про цю оселю? Належала вона Івану Матвійовичу Якубовичу, талановитому інженеру та архітектору. Роботи останнього відомі, мабуть, кожному чернігівцю. Це і яскрава, у барвах кролевецького рушника, будівля Народної школи, яку нині займає міська поліклініка №1, а також Міське училище на вулиці Гоголя, де нині знаходиться Інститут післядипломної освіти.

Будинок Якубовича унікальний. Складнішої в інженерному плані конструкції віконної лиштви з чудовими півниками у фронтонах у місті годі й шукати. Також варто окремо наголосити на цікавій конструкції вікониць, кожна з яких складається вдвоє. Таких у Чернігові дуже і дуже мало.

На жаль, від тієї унікальності сьогодні лишилося всього три вікна та частина карнизу, та й ті приховані від очей високим парканом та розлогими деревами. Все ж, за сприятливого розташування зірок цю красу можна не лише побачити, але й доторкнутися до неї".

Довідка
ЯКУБОВИЧ Іван Матвійович - інженер. Працював на Чернігівщині на зламі XIX - XX ст., намагаючись відродити традиції українського зодчества.
За його проектами споруджені:
Народний дім у м. Городні (кін. XIX ст.),
Будинок земської школи в с Лемешах (1909 - 1910 pp.),
Міське училище ім. М. Гоголя у Чернігові (1911 p.),
Інститут фізичних методів лікування у Чернігові (1912 p.),
Виконав проекти сільських будинків (1913 p.).Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 687 | Теги: дерев'яне мереживо, Іван Якубович, старий Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar