реклама партнерів:
Головна » 2017 » Листопад » 2 » Лідія Падалка: "Ділянкою роботи № 1 сьогодні є професійна орієнтація"
09:00
Лідія Падалка: "Ділянкою роботи № 1 сьогодні є професійна орієнтація"
Лідія Падалка: 1 листопада в Чернігівському обласному центрі зайнятості відбулася нарада з директорами та технологами-організаторами базових центрів зайнятості, на якій підведено підсумки діяльності за 9 місяців 2017 року.
За словами директора ОЦЗ Лідії Падалки, головною проблемою цьогорічного ринку праці є зменшення кількості та зниження якості трудових ресурсів. Причини цього вбачаються в складній демографічній ситуації та активізації міграційних процесів. Статистичні дані також свідчать про зменшення чисельності штатних працівників та платників єдиного соціального внеску на Чернігівщині.
Водночас певне пожвавлення в економіці та посилення співпраці служби зайнятості з роботодавцями сприяли збільшенню на 7,8% рівня потреби підприємств у кадрах. Наразі роботодавцям потрібні кваліфіковані працівники, які володіють сучасними знаннями та технологіями.
«На жаль, заробітна плата, яка пропонується на вільних робочих місцях, не сприяє їх швидкому укомплектуванню, закріпленню працівників на роботі та спричиняє зростання обсягів трудової міграції, - відзначила Лідія Падалка. - 58% вакансій підприємств Чернігівщини, в тому числі для кваліфікованих працівників, пропонують шукачам роботи мінімальну заробітну плату».
Загалом протягом січня-вересня 2017 року за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості області звернулося 18,3 тис. безробітних.
«Серед тих, хто реєструється в центрах зайнятості, кожен третій потребує додаткових гарантій працевлаштування, більшість – мають професії або спеціальності, які не актуальні на сучасному ринку праці», - сказала директор ОЦЗ.
Всього перебувало на обліку та отримувало соціальні послуги майже 30,7 тис. осіб, що на 10,2% менше в порівнянні з минулорічним показником. Із них 9,4 тис. безробітних отримали роботу. Набували нових професій та підвищували кваліфікацію 4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 5,6 тис. громадян.
Станом на 1 жовтня 2017 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 11,1 тис. безробітних, що на 8,2% менше, ніж рік тому.
«Ділянкою роботи №1 сьогодні є професійна орієнтація, - зазначила директор ОЦЗ. - Основним індикатором її ефективності має стати подолання помилкового уявлення молоді про затребувані на ринку праці професії та зміна ставлення освітян до проблеми забезпечення економіки області молодими кваліфікованими працівниками».
Серед інших пріоритетів роботи служби зайнятості на найближчий час: реалізація культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків», впровадженого з метою відродження українського національного рукоділля, як способу творчої самореалізації та мотивації безробітних до самозайнятості; професійна підготовка та перепідготовка шукачів роботи за актуальними професіями; посилення взаємодії з роботодавцями задля розширення бази вакансій з гідними умовами оплати праці; налагодження ефективної взаємодії з головами об’єднаних територіальних громад.

«На початку наступного року всі базові центри зайнятості пройдуть процес реорганізації. Результатом цього має стати перетворення служби в сучасну сервісну установу з високим рівнем довіри клієнтів, соціальних партнерів та громадськості», - сказала Лідія Падалка.

Валентина ФедусьКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 920 | Теги: ринок праці, Лідія Падалка, ОТГ | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar