реклама партнерів:
Головна » 2019 » Червень » 22 » На Менщині місцевий сільгоспвиробник потруїв пасовище біля Десни
19:57
На Менщині місцевий сільгоспвиробник потруїв пасовище біля Десни
На Менщині місцевий сільгоспвиробник потруїв пасовище біля Десни Жителі Максаків розповідають, що 12 червня увечері неподалік Десни техніка ТОВ «Мена-Авангард», котре орендує там землі, начебто розпилювала невідому речовину. Це підтверджують свідки – і самі максаківці, й меняни, котрі відпочивали коло річки. Очевидці навіть фото з місця події зробили та представили їх як доказ. Натомість керівництво сільгосппідприємства заперечує цей факт.

Подзвонили пізно ввечері
– Моєму чоловікові десь об 11 вечора подзвонила Ніна Коротич, вона відпочивала біля Десни і все бачила, – розповідає жителька Максаків Лариса Мартиненко. – Каже, що там перевернулася якась хімія, обприскувач мили. І смерділо страшенно. А вони кажуть, що бочка перевернулася з чистою водою. Але ж бачили люди, як там та «стрекоза» (так у народі називають обприскувач – авт.) їздила, сфотографували. Ми тепер боїмося корів там випасати.

Майстер лісу Сосницького лісництва Микола Василець, котрий і відвіз нас на місце події, стверджує, що сам особисто увечері приїжджав сюди перевірити, що коїться.

– Мені люди повідомили: щось зливають, щось там хімічать. Поїхав, глянув – нічого такого, не смердить. Я ж перевірив, щоб посадки не погоріли. Бо це землі держлісгоспу. Пасовище – далі, а люди пасуть, де хочуть, по кущах, – розказує Микола Василець.

Хоч воду пий
Спілкуємося з максаківцями наступного дня в місцевому клубі, там якраз зібралися люди з питання розподілу пайок для сінокосу. Виконуючий обов’язки старости Лісківського старостинського округу, до якого входять Максаки, Дмитро Демиденко пояснює:

– Ми тут про наділ пайок зібралися поговорити, а про те, що якусь отруту на пасовищі вилили, такої інформації немає. Керівництво ТОВ «Мена-Авангард» запевняє, що то просто воду зливали з бочки. Ось вони тут – спитайте у них.

– Це якась дезінформація, – категорично заявляє заступник директора ТОВ «Мена-Авангард» Станіслав Комар. – Ви ж не випадково сюди приїхали, правда? На чиєсь замовлення? Пояснюю: учора відпало колесо у причепі, яким бочку з водою возять. Щоб причеп підняти, воду довелося злити. От і все. А щодо того, що там робив обприскувач, то він учора кукурудзу обробляв, потім мав побризкати соняшник, набір хімікатів різний.

Директор ТОВ «Мена-Авангард» Олександр Биков також погодився надати коментар.

– Учора на полі працювали трактор і обприскувач, – каже директор. – Воду доставляли у 10-кубовій бочці. У причепа зламалося колесо, довелося частину води з ємності вилити. Наголошую: обприскувач там заправлявся, а не зливався! Судіть самі: ми цією хімією і сьогодні працюємо, й завтра будемо, нам ще 300 гектарів обробляти. То нащо її зливати, коли вона таких шалених грошей коштує? І, зауважте, якби на тому місці гербіциди розлили, все б там погоріло.

За словами Олександра Бикова, керівництво ТОВ поважає орендодавців. Приміром, люди отримали дозвіл цьогоріч випасати корів на тих землях, які ТОВ бере в оренду, й до того ж платить за це гроші
Їхав і розпилював

Тим часом численні свідки запевняють: щось керівництво ТОВ «Мена-Авангард» приховує.

– Я сама на власні очі бачила цю картину, – розповідає менянка Тетяна Глядько. – Ми того вечора відпочивали біля понтонного мосту в Максаках. Бачили, як з іншого боку летіла темно-синя «Нива», слідом ота «стрекоза». Проїхавши метрів 500 направо, туди, де людський випас, агрегат зупинився, розклав свої «крила» і став щось розпилювати, проїхавши кілька разів туди-сюди. Потім зупинився. Хвилин через 10 ми під’їхали до того місця, зупинилися навпроти, вийшли з авто і побачили, що ця сільгосптехніка щось розпилює. Це було о 22.21 (на фотокамері у телефоні зберігся час). І смерділо хімією.

Джерело: susidy.city



Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 600 | Теги: Менщина, сільгоспвиробник, хімікати | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar