14:47 Перші підсумки декомунізації на Чернігівщині | |
![]() На виконання вимог Закону 15 лютого ц. р. у м. Щорс демонтували пам’ятник Леніну, який був найбільшим з існуючих пам’ятників вождю світового пролетаріату в Україні (більше 12 метрів). Наразі у Чернігівській області залишилося ще три пам'ятники Леніну — у м. Семенівці (рішення міська рада прийняла ще в січні ц. р., але комунальники демонтаж через погодні умови ще не завершили), Новгороді-Сіверському та Талалаївці (рішення про демонтаж сесія селищної ради прийняла ще у травні минулого року, але поки не демонтували). У м. Чернігові у рамках виконання закону про декомунізацію перейменували 103 вулиці і провулки. Відповідні розпорядження мер Чернігова Владислав Атрошенко підписав 24 грудня 2015 року і 12 та 19 лютого ц. р. Згідно з документами, відтепер у Чернігові з'явилися вулиці Гонча, Олегове поле, Всіхсвятська, Козацька, Масанівська, Льотна, Холодний Яр тощо. До того ж міськрада вирішила назвати низку вулиць на честь відомих історичних постатей — Івана Богуна, Івана Мазепи, Федіра Уманця, Івана Рашевського та інших. Також вшанували уродженців області, героїв Небесної Сотні Андрія Мовчана та Василя Прохорського, та колишнього «афганця», Героя України Олега Міхнюка, який загинув у сучасній війні з російським агресором. За інформацією прес-служби ОДА. | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |