реклама партнерів:
Головна » 2016 » Березень » 6 » Перші підсумки декомунізації на Чернігівщині
14:47
Перші підсумки декомунізації на Чернігівщині
Перші підсумки декомунізації на Чернігівщині Відповідно до вимог ч. 6 ст. 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» з 21 лютого до 21 травня 2016 року повноваження щодо перейменування топонімів у населених пунктах, демонтажу пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок та інших меморіальних об’єктів, які містять комуністичну символіку, здійснюється розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

На виконання вимог Закону 15 лютого ц. р. у м. Щорс демонтували пам’ятник Леніну, який був найбільшим з існуючих пам’ятників вождю світового пролетаріату в Україні (більше 12 метрів).

Наразі у Чернігівській області залишилося ще три пам'ятники Леніну — у м. Семенівці (рішення міська рада прийняла ще в січні ц. р., але комунальники демонтаж через погодні умови ще не завершили), Новгороді-Сіверському та Талалаївці (рішення про демонтаж сесія селищної ради прийняла ще у травні минулого року, але поки не демонтували).

У м. Чернігові у рамках виконання закону про декомунізацію перейменували 103 вулиці і провулки. Відповідні розпорядження мер Чернігова Владислав Атрошенко підписав 24 грудня 2015 року і 12 та 19 лютого ц. р.

Згідно з документами, відтепер у Чернігові з'явилися вулиці Гонча, Олегове поле, Всіхсвятська, Козацька, Масанівська, Льотна, Холодний Яр тощо. До того ж міськрада вирішила назвати низку вулиць на честь відомих історичних постатей — Івана Богуна, Івана Мазепи, Федіра Уманця, Івана Рашевського та інших.

Також вшанували уродженців області, героїв Небесної Сотні Андрія Мовчана та Василя Прохорського, та колишнього «афганця», Героя України Олега Міхнюка, який загинув у сучасній війні з російським агресором.

За інформацією прес-служби ОДА.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1036 | Теги: Чернігівщина, декомунізація | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar