реклама партнерів:
Головна » 2016 » Вересень » 9 » Тролейбуси в Чернігові: якими їм бути
21:56
Тролейбуси в Чернігові: якими їм бути
Тролейбуси в Чернігові: якими їм бути Про результати робочої поїздки до Мінська, яка відбулася вчора, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко відзвітував сьогодні на робочій нараді. Візит був пов’язаний з питаннями модернізації системи тролейбусного транспорту Чернігова і відбувся на запрошення мінської міської адміністрації та підприємства «Бєлкомунмаш». Разом з мером міста до Білорусі їздив директор КП «Чернігівське тролейбусне управління» Дмитро Лавренюк.

Як розповів Чернігівський міський голова, білоруси вчора презентували тролейбуси нового покоління. Це машини з можливістю автономного ходу, без необхідності постійного під’єднання до контактної мережі.

Владислав Атрошенко:
- Час летить і нова техніка, вдосконалюючись, стає більш економічно доцільною. Зокрема, сьогодні весь світ переходить на електробуси або ж на тролейбуси комбінованого типу. Зараз я звертаюсь до свого профільного заступника та до начальника управління транспорту з приводу перспектив розвитку нашого міського транспорту. Ми маємо вивчати новий досвід і робити розрахунки, що його впровадження може дати Чернігову.

Зокрема, в Білорусі реалізували проект тролейбусу з літієво-детонатною батареєю вагою 800 кг, як заряджається фактично за 6 хвилин. І на цьому великий тролейбус зі сценкою, вагою 12 тон (а з пасажирами 18 тон) має можливість рухатися до 15 км. І після цього ще лишається 30% заряду такої батареї. Вони виробляють це в себе в Білорусі зі своєї вітчизняної сировини.

Інший приклад: китайці сьогодні ставлять на тролейбуси батареї, які вони називають «суперконденсатори». Вони вагою 4,5 тон і розраховані на 220 км. При цьому кількість підзарядок майже безкінечна: за 10-12 років експлуатації батарей їх ємність зменшується лише на 5-6%.

Давайте, визначаючи перспективу розвитку нашого міста, враховувати такі можливості. Фактично довжина маршрутів, які в нас обслуговуються, не перевищує посильного для електробусів кілометражу. Можливо, збудувати в місті 2-4 підстанції з серйозними силовими кабелями – це вигідніше, ніж розвивати та утримувати всю іншу інфраструктуру, необхідну для руху тролейбусів по місту сьогодні, - сказав Владислав Атрошенко.

Одночасно Чернігівський міський голова доручив Управлінню економічного розвитку міста зробити розрахунки для визначення перспектив розвитку Чернігівського тролейбусного управління як такого. На думку Владислава Атрошенка, якщо це підприємство не віддавати в аутсорсинг (тобто в інші руки), а залишити в управлінні міста – його треба серйозно розвивати.

За інформацією прес-служби Чернігівської міської радиКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 570 | Теги: Владислав Атрошенко, Чернігів, тролейбус | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar