реклама партнерів:
Головна » 2019 » Травень » 10 » У Чернігові представлено виставку про мешканців України, які пройшли нацистські концтабори
20:02
У Чернігові представлено виставку про мешканців України, які пройшли нацистські концтабори
У Чернігові представлено виставку про мешканців України, які пройшли нацистські концтабори 8 травня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», підготовлену Українським інститутом національної пам’яті спільно з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Галузевим державним архівом СБУ.

Першою на презентації експозиції перед учнівською молоддю та представниками громадськості виступила Ніна Зубок, голова обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму, яка у 1943 році у восьмирічному віці потрапила до одного з нацистських концтаборів, розташованого між німецькими містами Більфельд і Галле, де знаходилася більше двох років.

Розповідаючи про жахі життя у цій «фабриці смерті», вона зокрема згадала про медичні експерименти на ними – дітьми: «Нам робили щеплення, після чого на тілі з’являлися пухирі, як після опіку. Діти поголовно хворіли на коросту. Вони до крові розчісували шкіру, у деяких хвороба була у такій сильній формі, що діти гнили живцем».

Ніна Зубок також вказала, що в СРСР до них, жертв – в’язнів нацистських концтаборів, ставилися з підозрою, як до осіб з тавром зрадників. Реальне визнання, співчуття і допомогу вони отримали тільки в незалежній Україні.

Про експозицію виставки розповів Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області. Він зокрема зауважив: «Назва виставки «Тріумф людини» та її матеріали про 30 доль в 11 нацистських концтаборах спеціально наголошують, що навіть у тих нелюдських, смертоносних умовах, де все спрямовано на те, що зламати людину, перемагала сила духу, людяність і гідність в’язнів, які залишалися людьми».

Історик також звернув увагу на такій факт мужності українських патріотів у нацистській неволі: «Тільки члени ОУН відстояли перед нацистськими тюремниками право, щоб їх реєстрували за національністю як українців, а не за громадянством тих держав, у складі яких до війни були українські землі».

Презентована виставка — загальноукраїнська акція, яка одночасно проводиться в усіх обласних центрах України. У Чернігові з експозицією можна ознайомитися до 31 травня, а потім її представлятимуть у районах області.

Олександр Майшев,
член Спілки журналістів України


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 259 | Теги: Чернігів, концтабори, Друга світова війна | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar