реклама партнерів:
Головна » 2023 » Вересень » 17 » У Чернігові відзначили 159-ту річницю з дня народження Михайла Коцюбинського
22:04
У Чернігові відзначили 159-ту річницю з дня народження Михайла Коцюбинського
У Чернігові відзначили 159-ту річницю з дня народження Михайла Коцюбинського 17 вересня у Чернігові на Болдиних горах біля могили Михайла Коцюбинського (17.09.1864—25.04.1913), видатного українського письменника, громадського діяча, голови «Просвіти» в Чернігові музейні працівники, історики, громадські діячі і представник влади відзначили 159-річчя від дня народження великого Українця.
Вони поклали квіти до його могили та провели невеликий меморіальний мітинг. На ньому виступили Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області; Андрій Глухенький, голова міського осередку товариства «Просвіта» та завідувач відділу наукового дослідження печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній»; Юрій Соколов, поет, громадський діяч, цьогорічний лауреат премії імені Михайла Коцюбинського; Олександр Красногор, кандидат юридичних наук, доктор філософії у галузі права, приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу, голова відділення Асоціації правників України в Чернігівській області та голова президії й керівник громадської організації «Академія нотаріату України»; Олена Потапенко, директор комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» Чернігівської обласної ради, секретар Чернігівської регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій.
«На пошанування Сонцелюба висловили свою відданість його творчому таланту та громадській діяльності в умовах жорстокої імперської цензури, підкреслили акутальність творів Михайла Коцюбинського, його ідей і нині», — так узагальнив зміст виступів Ігор Коцюбинський, правнук письменника.
«У наш важкий час безкомпромісної боротьби з російським агресором на захист Української держави і Української нації варто звернути увагу на життєвий оптимізм Михайла Коцюбинського, який робив українську справу у надзвичайно тяжких умовах. Цитую його слова: «Яка сила життя! Ми звикли до нього і не помічаємо перемоги живого над мертвим, дійового над інертним, і ми ніби не знаємо, що сонце творить квіти й плоди з мертвого каменю, не бачимо, як всюди торжествує живе, щоб бадьорити й радувати нас. Ми повинні усміхатися світові дружньо», — так представник Українського інституту національної пам'яті закликав брати приклад стійкості та віри в перемогу добра у великого Українця.
З ініціативи Олександра Поклада, громадського активіста та мешканця мікрорайону Лісковиця у Чернігові, біля могили письменника та його дружини Віри учасники заходу посадили дуб.
Ю. Соколов, користуючись нагодою, подарував примірники своєї книги — поеми «Рубікон» про російську агресію проти України з 2014 року та оборону Чернігова (24 лютого — початок квітня 2022) Олександру Покладу та Сергію Бутку.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України
ФОТО зі ФБ-сторінки Ігоря Коцюбинського
Переглядів: 1181 | Теги: Чернігів, Михайло Коцюбинський, вшанування | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar