реклама партнерів:
Головна » 2016 » Жовтень » 12 » «Україна моя» — виставка до свята Покрови Пресвятої Богородиці»
10:52
«Україна моя» — виставка до свята Покрови Пресвятої Богородиці»
«Україна моя» — виставка до свята Покрови Пресвятої Богородиці» 13 жовтня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка картин за участю талановитих художників з Волині Олени Звягінцевої, Іванни та Євгена Дацюк. Експозиція приурочена до свята Покрови Пресвятої Богородиці.

У своїх творах автори показують красу українського побуту, мальовничу природу, історію. Роботи виконані здебільшого в класичному жанрі, у реалістичній та авторській манері живопису.

Ідея створення картин на козацьку тематику прийшла до Олени Звягінцевої не випадково. Слухаючи українські народні пісні, у неї виникло бажання малювати козацькі образи.
Далі вона почала більше заглиблюватись в історію українського козацтва, читала багато літератури. Зокрема, дуже корисним виявився альбом українського історика Дмитра Яворницького «З української старовини». З цього видання художниця дізналася багато нового і цікавого про побут та звичаї козаків. Також її надихали роботи старих майстрів-живописців — Красицького, Самокиша, Пимоненка та ін. Цікавилася історичними портретами. Тож на виставці також представлені портрети українських гетьманів та простих козаків.

Олену Звягінцеву запитують: «Чому вона малює козаків?». Для неї це була внутрішня потреба звернутись до славетного українського минулого; згадати тих козаків-воїнів, які боролися за рідну землю, за волю і добробут свого народу. Сьогодення показує нам і всьому світові, що Україна — свободолюбива держава, з вільним народом.

Автори картин — Олена Звягінцева та Іванна і Євген Дацюк — вірять що їхні твори, представлені на виставці, додадуть сили, натхнення, патріотизму, бойового духу, волі до здобуття нашої свободи!

Джерело: «Чернігів стародавній».

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1350 | Теги: Покрова, козаки, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar