реклама партнерів:
Головна » 2016 » Березень » 11 » Відбулась 5-та позачергова сесія Чернігівської міської ради
18:26
Відбулась 5-та позачергова сесія Чернігівської міської ради
Відбулась 5-та позачергова сесія Чернігівської міської ради 11 березня відбулась п'ята позачергова сесія Чернігівської міської ради 7 скликання. До порядку денного включено одне питання «Про врегулювання питань управління підприємств, що перебувають в комунальній власності громади» із зауваженнями міського голови на відповідне рішення міської ради від 25 лютого поточного року.

Як відомо, Владислав Атрошенко видав розпорядження, яким зупинив рішення, прийняте депутатами 25 лютого про обмеження його повноважень при призначенні керівників комунальних підприємств.

В пояснювальній записці на рішення міської ради «Про врегулювання питань управління підприємств, що перебувають в комунальній власності громади» вказується, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Втім, вищезазначеним рішенням встановлене обмеження у реалізації міським головою своїх повноважень у вигляді одержання попереднього погодження рішення про призначення керівників комунальних підприємств, а також, встановлений обов'язок міського голови внести міській раді як власнику на погодження кандидатури раніше призначених керівників таких підприємств.

Крім того, частиною 5 статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частиною 1 статті 30 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" закріплена заборона обмеження повноважень селищного, сільського, міського голови інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Пунктом 10 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пунктом 2.9 частини 2 статті 16 Регламенту Ради міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім того керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Конституцією України, законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламентом Ради не передбачений обов'язок міського голови попередньо погоджувати рішення про призначення керівників комунальних підприємств.

"Таким чином, рішенням міської ради всупереч чинному законодавству встановлене обмеження у реалізації повноваження міського голови щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, які належать до комунальної власності", - йдеться в пояснювальній записці.

За підсумками голосування: «за» - 15 голосів, 10 – «проти» і 6 – «утрималися». Тож, вето міського голови не було подолане. Рішення міської ради від 25 лютого не вступає в силу.

Депутати також схвалили Звернення Чернігівської міської ради щодо вжиття невідкладних заходів для звільнення народного депутата України Савченко Надії Вікторівни.

"Безпідставність звинувачень тоталітарно-репресивною системою російських органів влади не викликає жодних сумнівів, мільйони людей в усьому світі висловили свою підтримку Надії Савченко", - наголошується в Зверненні.

Зважаючи на це, депутати звертаються до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України об'єднати зусилля та мобілізувати дипломатичні, економічні та будь-які інші зусилля в питанні звільнення народного депутата України Надії Савченко.

Міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що "світ гуртується навколо Надії, вона вже стала взірцем мужності, стійкості, патріотизму". Чернігівська громада також демонструє єдність з усіма містами України та іншими країнами світу у підтримці незламної української льотчиці Надії Савченко, - наголосив він. Міський голова вніс пропозицію звернутися до Міністерства закордонних справ з метою вжити всіх можливих заходів щодо звільнення Надії Савченко та припинення військової агресії Росії.

Окрім одного депутата, який утримався від голосування, міська рада затвердила це Звернення.

Відділ зв'язків з громадськістю міської радиКатегорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1075 | Теги: Владислав Атрошенко, Чернігів, депутати | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar