реклама партнерів:
Головна » 2017 » Березень » 7 » 10 березня. Лекція «Музи Тараса Шевченка»
19:39
10 березня. Лекція «Музи Тараса Шевченка»
10 березня. Лекція «Музи Тараса Шевченка» Минулої п’ятниці, 3 березня, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» молодший науковий співробітник Олександр Литовченко читав лекцію «Історія кінематографа Чернігова». Враховуючи значний інтерес вона проводилася у виставковій залі Колегіуму. Послухати розповідь про кіно прийшло також кілька телекомпаній. Приміщення музейного закладу перетворилося у знімальний майданчик!

Дослідник Олександр Литовченко розказав про зародження кінематографа в Європі та роботу перших чернігівських кінотеатрів, а також поділився маловідомими фактами про зйомки кінокартин «Вій», «Родина Коцюбинських», «Допінг для ангелів» та інших художніх фільмів у Чернігові.

Наступна лекція теж присвячена цікавій і інтимній темі: «Музи Тараса Шевченка». Вона відбудеться 10 березня, у п’ятницю, о 15.00 у Колегіумі.

Тарас Григорович був емоційною і чутливою натурою, як і кожен поет, закохувався досить часто. Однак лиха недоля переслідувала його все життя, не даючи йому щастя жити у шлюбі, у любові з дружиною, про яку він мріяв, особливо в останні роки свого життя.

Жінки надихали Шевченка на творчість і дарували йому любов. Про них геніальний поет, письменник та художник писав інтимні вірші.
«…Моя ти любо! усміхнись
І вольную святую душу,
І руку вольную, мій друже,
Подай мені…»


Читатиме лекцію старший науковий співробітник Людмила Нижник.

Фото з лекції про історію кінематографа в Чернігові.
За матеріалами: "Чернігів стародавній"


Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 877 | Теги: лекція, Тарас Шевченко, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar