реклама партнерів:
Головна » 2015 » Березень » 26 » Чернігівські націоналісти демонтували пам’ятник організатору Голодомору
19:31
Чернігівські націоналісти демонтували пам’ятник організатору Голодомору
Чернігівські націоналісти демонтували пам’ятник організатору Голодомору 25 березня у мікрорайоні "Шерстянка" міста Чернігова демонтовано пам'ятник Григорію Петровському - голові ВУЦВК, одному з організаторів Голодомору. Він стояв при вході до фабрики первинної обробки вовни. Власники колишньої фабрики його не знімали, бо Г.Петровський нібито відкривав цю фабрику від імені радянської влади.
Відповідальність за повалення постаменту Петровському взяли на себе активісти громадського руху «Третя Позиція».
Міська влада, керована останнім першим секретарем обкому комсомолу Олександром Соколовим, всіляко гальмує демонтаж останніх тоталітарних символів у Чернігові - так замість впорядкування Алеї героїв міська влада оголосила громадські слухання, які використає для протиставлення комуністів та енкаведистів українським патріотам.

Довідка
1917 року Петровський був направлений ЦК РСДРП(б) в Україну для боротьби проти Української Центральної Ради. В 1917-19 – нарком внутрішніх справ РСФРР, один з співорганізаторів ВЧК. З боку України підписав Договір про створення СРСР і був одним зі співголів ЦВК СРСР.
У 1921-33 роках Петровський керував роботою комітетів незаможних селян (комнезамів), діяльність яких спричинила розкол українського селянства за соціальною і політичною ознакою та сприяла проведенню руйнівної більшовицької політики на селі. Проведена під керівництвом Петровського примусова колективізація села й вилучення хліба призвели до Голодомору 1932-1933 років.

Джерело: НРУКатегорія: ПОЛІТИКА | Переглядів: 918 | Теги: Григорій Петровський, голодомор, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar