реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 25 » Михайло Остроградський в 29 років став академіком, почувши пораду дядька з Чернігова
19:30
Михайло Остроградський в 29 років став академіком, почувши пораду дядька з Чернігова
Михайло Остроградський в 29 років став академіком, почувши пораду дядька з Чернігова 24 вересня 1801 р. народився Михайло Остроградський, математик. Родом з Полтавщини. За наукові праці 1828 року був обраний Петербурзькою Академією наук ад’юнктом, а в 29 років став академіком.
Остроградський був нащадком козацького роду, що походив від миргородського полкового судді. Навчався при полтавській гімназії у пансіоні для збіднілих дворян. Вихователем там був Іван Котляревський. Він, колишній штабс-капітан, розповідав про військові походи. Це вплинуло на Остроградського і він загорівся стати офіцером. Не маючи успіхів у навчанні, він полишив гімназію. Родина вирушила до Петербургу прилаштовувати Михайла в гвардійський полк. По дорозі Остроградські заїхали до дядька в Чернігів. За сімейною розмовою той переконав батьків віддати юнака до Харківського університету. Там відкрилась схильність Остроградського до математики.

Автор понад 40 наукових праць французькою мовою з математичного аналізу та теоретичної механіки. Помер 1862-го.

Член-кореспондент Паризької, Російської, Римської, Американської Академій наук. У 2001 році ЮНЕСКО внесла його ім’я до списку видатних математиків світу.

Наталя Слобожаніна, Український інститут національної пам’ятіКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1253 | Теги: математик, Чернігівщина, Михайло Остроградський | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar