реклама партнерів:
Головна » 2015 » Березень » 6 » Нагороджено лауреатів премії імені Глібова
22:19
Нагороджено лауреатів премії імені Глібова
Нагороджено лауреатів премії імені Глібова Жодного разу за роки незалежності України не друкувалися твори нашого земляка Леоніда Глібова. Пам’ятник видатному байкарю, який знаходиться на Болдиній горі у Чернігові потребує реконструкції. Не всі знають, що слова до відомої пісні «Стоїть гора високая» належать саме Леоніду Івановичу. Тож літературна премія імені Леоніда Глібова, яка заснована у 2002 році спілкою «Чернігів» та журналом «Літературний Чернігів», — чи не єдина можливість згадати про відомого Сіверянина, який працював і похований на нашій землі. У Чернігові назвали лауреатів обласної премії імені Леоніда Глібова. Урочистості проходили в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка.
Присуджується ця почесна відзнака щороку 5 березня, в день народження видатного українського письменника Леоніда Глібова в номінаціях „Поезія”, „Проза”, „Літературознавство”, „Краєзнавство”, „Мистецтво”, „Благодійна та громадська діяльність”.
Цьогорічними лауреатами стали прилучанка, що нині мешкає в Австралії, Олеся Білоцвіт, письменник із Чернівців Микола Максимець, прозаїк, публіцист та краєзнавець Віктор Божок та солістка-вокалістка Чернігівського обласного філармонійного центру Тетяна Олійник. Олеся Білоцвіт мешкає в Австралії, але її душа українська, тому й вірші, як листи, линуть на Батьківщину. Поезія – це спосіб існування, не можна не писати, якщо ти поет. «Течія імен золота» — така назва нової книги лауреата премії Віктора Божка. Автор мешкає у Корюківці, і в його роботі розповідається про видатних людей, які народилися саме на Корюківщині. Микола Максимць народився в Щорському районі, тут і до сьогодні живуть його батьки. Сам автор живе в Чернівцях, тому далека дорога завадила йому приїхати на урочистості особисто. Його книга «Таємниця гори діда Лева» також відзначена премією Леоніда Глібова. Солістка-вокалістка обласного філармонійного центру Тетяна Олійник — лауреатка премії імені Леоніда Глібова — українські пісні співає не тільки на концертах. Любов до рідної мови, української пісні починається із колискової, яку бабуся на ніч співає онукам.
Хтось може сказати, що розповідати про книжки та літераторів не на часі, адже в країні йде війна із «руським миром». Однак слово літератора завжди було міцною зброєю. Тому і від них — письменників, поетів, істориків та краєзнавців — залежить перемога українців.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1388 | Теги: Леонід Глібов, література, Чернігів, краєзнавство | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar