реклама партнерів:
Головна » 2015 » Листопад » 21 » Народні та християнські свята. Собор архістратига Михаїла
08:24
Народні та християнські свята. Собор архістратига Михаїла
Народні та християнські свята. Собор архістратига Михаїла На 21 листопада в церковному календарі припадає свято архістратига Михаїла.
Згідно з прийнятою у християнстві небесною ієрархією, Михайло – один з архангелів, верховний воєначальник у космічній війні з ворогами Бога. За стародавніми переказами, колись сатана був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером. Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість і злоба, і він спокусив цими по почуттями багатьох інших духів. Архангел Михайло зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на війну проти сатани та його ангелів. Підступний сатана не втримався і був скинутий разом зі своїм військом на землю.
Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України – Києва. Сучасний герб міста, як і стародавній, оздоблений образом архістратига з мечем.
Багато архістратигу Михайлу присвячено монастирів та храмів – соборних, посадських, князівських. На іконах його зображують топчущим ворога роду людського – диявола. У лівій руці архістратига фінікова гілка, у правій – спис з білою хоругвою, а іноді – полум’яний меч, на хоругві начертаний червлений хрест.

У народній уяві архангел Михайло змальовується мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили на землі. Коли грім гуркоче, говорять, що це архістратиг Михайло веде війну з чортами. А ще кажуть: де б не заховався нечестивий – стріла архангела знайде його скрізь. У одній з легенд розповідається, що іноді з блискавки робиться хрест – це Михайло благословляє, а архангел Гавриїл стріляє в чорта.
Мисливці в Україні вважають Михайла своїм покровителем та захисником. В давнину цього дня мисливці ставили в церкві свічку, вшановуючи святого Михайла.
Народні прикмети говорять: з Михайла зима морози кує. Якщо в цей день випадає сніг, кажуть, що то Михайло приїхав на білому коні. Було доброю ознакою на врожай і здоров’я, якщо в цей день випадала хоч невеличка пороша. Це підтверджують і народні прислів’я та прикмети.
На Михайла зима на білому коні приїжджає.
Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.
Якщо Михайло з дощем не услужить – добру й суху весну ворожить.
Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1075 | Теги: народні та християнські свята, Архістратига Михаїла | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar