реклама партнерів:
Головна » 2015 » Березень » 3 » ПАТ «Чернігівгаз» в 2,5 рази збільшило кількість безкоштовних повірок газових лічильників
18:27
ПАТ «Чернігівгаз» в 2,5 рази збільшило кількість безкоштовних повірок газових лічильників
ПАТ «Чернігівгаз» в 2,5 рази збільшило кількість безкоштовних повірок газових лічильників Торік ПАТ «Чернігівгаз» спільно з ДП «Чернігівстандартметрологія» безкоштовно повірило 37,4 тисячі побутових лічильників газу, що в 2,5 рази більше аніж в 2013 році. Періодичну повірку необхідно проводити кожні 5-8 років для того, щоб облік газу був достовірний.
Про це кореспондента "Чернігівського формату" повідомляє Наталія Свириденко, фахівець із зв’язків з громадськістю ПАТ «Чернігівгаз».
Достовірний обліку газу може забезпечити лише справний лічильник, який пройшов періодичну повірку. Вона дає споживачу впевненість, що він сплачує лише за фактично використаний газ. Відхилення від допустимої похибки призводить до неточних показань і нарахувань, і як слідство - до неефективного споживання енергоресурсу.
Для проведення планової повірки побутових лічильників ПАТ «Чернігівгаз» обладнало три контрольно-повірочні пункти, де фахівці ДП «Чернігівстандартметрологія» виконують ці роботи. З 37,4 тисяч лічильників, майже половину – 15,8 тисяч, державний повірник визнав непридатними до подальшого використання через невідповідність вимірювальним характеристикам.
Нині понад 266 тисяч сімей Чернігівської області, а це 76,6 % від загальної кількості газифікованих домоволодінь, мають лічильники газу. Лише за 2014 рік кількість лічильників збільшилась на 9,3 тисячі. Аби кожен прилад був повірений в строк, ПАТ «Чернігівгаз» щороку потрібно обслугувати близько 41 тисячі приладів. Втім, для виконання такого обсягу робіт потрібні додаткові ресурси, як фінансові, так і трудові - наразі «Чернігівгазу» не вистачає 58 працівників.
«Лічильник газу є складним механізмом і з часом може давати неточні показання, адже при експлуатації робочі деталі зношуються. Погані умови зберігання – вологе повітря, перепади температур, зовнішнє втручання - також викликають неполадки в роботі приладу. Хибні дані можливі як у бік збільшення, так і зменшення. Тому повірка важлива не лише для постачальника газу, а і для наших клієнтів», - поінформував заступник голови правління з постачання та обліку газу ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.
До комплексу робіт з планової повірки лічильників газу входить сама повірка, демонтаж, транспортування та монтаж лічильників. Все це проводиться за рахунок облгазу і потребує значних фінансових витрат. При нинішній економічній ситуації та високих цінах на матеріали та паливо повірка одного лічильника обходиться ПАТ «Чернігівгаз» в середньому 138 гривень, а це вдвічі дорожче аніж закладено в тарифі на транспортування газу. Так, в 2014 році, при реальній потребі 6,3 мільйонів гривень, держава виділила ПАТ «Чернігівгаз» лише 707,7 тисяч гривень.
В попередні роки компанія інвестувала понад 1,2 мільйони гривень в придбання додаткових повірочних установок для сервісних центрів. Цьогоріч планується модернізувати п`ять комп`ютеризованих установок для повірки побутових лічильників газу типу «Темпо-3», що дозволить на кожній з них одночасно повіряти п`ять приладів.
Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» говорить, що усі вимірювальні прилади, до яких також відносяться побутові лічильники газу, підлягають періодичній повірці. В залежності від типу лічильника міжповірочний інтервал становить 5-8 років.

Довідка:
ПАТ «Чернігівгаз» - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить понад 700 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є майже 347,4 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1023 | Теги: облік газу, Чернігівгаз, лічильники газу | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar