реклама партнерів:
Головна » 2015 » Листопад » 6 » Перший етап декомунізації завершується на Чернігівщині без великих змін
19:29
Перший етап декомунізації завершується на Чернігівщині без великих змін
Перший етап декомунізації завершується на Чернігівщині без великих змін 21 листопада спливає термін, до якого відповідно до закону про декомунізацію місцеві ради мають прийняти рішення про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків.

Обговорити перші підсумки виконання закону та визначитися з подальшим планом дій в цьому напрямі зібралися члени експертної групи з декомунізації при комісії Чернігівської облдержадміністрації.

«Наближається перший контрольний термін, до якого вже мають бути перші результати виконання декомунізаційних законів. Тож, маємо активізувати та пришвидшити роботу у даному напрямі», — закликав членів експертної групи новопризначений радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний, відкриваючи засідання.

Статистичну інформацію озвучили представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Так, відповідно до закону, перейменуванню на Чернігівщині підлягають близько 60 населених пунктів. Станом на 1 листопада майже у половині з них проведено громадські слухання, щодо 11 з них прийнято рішення про перейменування. Крім того, з 2301 вулиці, провулків, інших об’єктів топоніміки, що підлягають перейменуванню, вже змінено назви 384.

Окрему увагу члени експертної групи приділили розгляду переліку пам’яток культурної спадщини Чернігівщини. Після детального розгляду списків, наданих Департаментом культури і туризму, національностей та релігій, експерти озвучили власні пропозиції щодо перейменування та демонтажу пам’яток. Наразі в уточненому переліку значаться 149 пам’яток культурної спадщини, які підлягають зняттю з обліку, 84 – демонтажу, 95 – перейменуванню. Щодо подальшої долі пам’яток мають визначитися члени Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, засідання якої заплановане на 10 листопада.

Прес-служба Чернігівської ОДАКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1034 | Теги: Василь Чепурний, Чернігівщина, декомунізація | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar