реклама партнерів:
Головна » 2017 » Березень » 22 » Проголосувати за проекти Бюджету участі можна буде й он-лайн
14:19
Проголосувати за проекти Бюджету участі можна буде й он-лайн
Проголосувати за проекти Бюджету участі можна буде й он-лайн Цього року в рамках «Бюджету участі» планується запровадження електронного голосування за проекти, яке працюватиме паралельно зі звичайними бюлетенями. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Ломако сьогодні на першому засіданні робочої групи щодо Бюджету участі-2017:

- Минулого року було подано 75 заявок на Бюджет участі, до голосування ми допустили 61 проект, - сказав він. - Робоча група відхилила 14 проектів через невідповідність принципу загальнодоступності або неможливість профінансувати з міського бюджету. Проекти отримали загальну кількість голосів - 20 тисяч, це близько 12 тисяч мешканців міста взяли участь у голосуванні. Я сподіваюся, що в цьому році візьме участь ще більше громадян. Крім того, у планах - запровадження електронного голосування, як додаток до паперового. Наразі перейти тільки до електронного ми не готові, оскільки тоді деяка частина чернігівців втратить можливість проголосувати. При електронному голосуванні буде фіксуватися місце прописки, наприклад, через банк ID. Це потрібно, аби одна й та сама людина не змогла проголосувати двічі. На сайті міської ради восени буде розміщено посилання чи банер, через який всі бажаючі зможуть зареєструватися та проголосувати. Вже відбулася зустріч з потенційними розробниками програмного забезпечення.

Також у планах міської ради зробити цього року більш широку інформаційну кампанію Бюджету участі, тому що 20 тисяч голосів – це добре, але треба йти далі й наша мета, щоб один відсоток мешканців міста взяв участь у голосуванні, тобто 30 тисяч мешканців, - розповів заступник міського голови.

Реалізація проекту «Бюджет участі» запускається в Чернігові вже третій рік поспіль. Кожного року на першому засіданні робочої групи традиційно аналізується минулорічний досвід і на його базі пропонуються зміни до Положення, аби вдосконалити процедуру. Мета змін - щоб Бюджет участі був максимально справедливим, масовим та корисним для мешканців міста. Щоб усе більше і більше цікавих проектів наступного року були реалізовані. Проектів, які запропонувала громада і які знайшли підтримку чернігівців під час голосування.

Цього року в Чернігові буде реалізовано 28 проектів Бюджету участі, які отримали підтримку громади міста в минулому році. Серед них 4 проекти передбачають капітальні видатки з міського бюджету і 24 – поточні. Найбільше проектів у сфері освіти, охорони здоров’я, благоустрою міста, соціального та гуманітарного напрямків.

На сайті міської ради розміщенні звіти по проектах, які були реалізовані у минулому році.

Серед новацій, які також пропонуються на цей рік – заборона фінансування тих проектів у закладах бюджетної сфери, які не відповідають принципам загальнодоступності. Або: зафіксувати в Положенні про Бюджет участі - обов’язковість звітів про реалізовані проекти з візуалізацією. Звіти проходитимуть публічно перед робочою групою у першому кварталі кожного наступного року.

Також Олександр Ломако нагадав, що минулого року конкуренція між проектами в частині капітальних видатків була дуже високою, а в частині поточних видатків (де більш дешеві проекти) – низькою. Він запропонував внести зміни, які вирівняють конкуренцію між проектами:

- Пропонується відійти від понять «поточні» та «капітальні видатки», а обмежити проекти до 300 тис. грн та до 1,5 млн грн. А також зробити співвідношення: від загальної суми коштів 75% направляється на реалізацію великих проектів та 25% - малих. Це дозволить вирівняти конкуренцію між проектами та дозволить втілити більше великих. І міській владі, і всім мешканцям міста цікаво реалізовувати великі проекти, які побачить громада.

Проінформувала робочу групу керівник фінансового управління міської ради Олена Лисенко, обсяг коштів, який розподілятиметься цього року в рамках Бюджету участі (1% міського бюджету поточного року) – 9 млн 572 тис. 100 грн.

Відповідно до Положення, прийом проектів розпочинається вже з 15 квітня.

За матеріалами прес-служби Чернігівської міської радиКатегорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 1018 | Теги: Чернігів, бюджет участі | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar