реклама партнерів:
Головна » 2015 » Листопад » 11 » Вперше в Чернігові! Унікальна виставка «Передчуття Голгофи»
19:03
Вперше в Чернігові! Унікальна виставка «Передчуття Голгофи»
Вперше в Чернігові! Унікальна виставка «Передчуття Голгофи» 12 листопада о 14.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Борисоглібському соборі) відкривається виставка унікальної картини «Передчуття Голгофи», автором якої є народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Микола Стороженка.
Над цією роботою митець працював п’ять років. Тут і зрада Христа Петром, і Юдою, і розділення хліба та вина поміж учнями. За словами фахівців, у світовому образотворчому мистецтві немає аналогів цій картині.
Микола Стороженко малював твір, керуючись манерою Леонардо да Вінчі, з якою експериментував тридцять років, –– не змішуючи кольорів, а накладаючи їх чистими мазками один на одний. Тому персонажі наче ворушаться...
Митцеві була властива широта мистецького кругозору, багатоплановість осмислення та образного втілення теми. У полотні «Передчуття Голгофи» закодовані глибинні філософські смисли та мораль майбутньої еліти нації.
Картина з величезним успіхом експонувалася в Івано-Франківську та Львові, тепер вона буде представлена в стародавньому Чернігові.

У приміщенні Колегіуму також відкриється художня виставка «Від школи до храму», що представляє твори талановитих учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка. Автори картин: І.Пилипенко, О.Соловей, Г.Фурс, Н.Мелесь, О.Гуртова-Возіянова, Р.Богдан, П.Ніколаєв, О.Павлусенко, О.Вислободов, Н.Гладовська, В.Лозовська, О.Литвин-Горбаченко, М.Біндіч, Р.Петрук, О.Цугорка.

У відкритті експозиції «Передчуття Голгофи» бере участь Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського.

Організатори виставок: Міністерство культури України, Національна академія мистецтв України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури.

Довідка
Микола Стороженко — академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ). Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво.
Народився 24 вересня 1928 року в селі В’язове Конотопського району Сумської області. У 1956 році закінчив Київський художній інститут, де навчався на живописному факультеті у С.Григорєва, М.Шаронова, Т.Яблонської. Упродовж 1958—1973 рр. перебував на творчій роботі. Працював у галузі станкового та монументально-декоративного живопису, книжкової графіки. На педагогічній роботі у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури — з 1973 року, з 1989 — професор на кафедрі живопису і композиції; у 1993 році очолив новоутворену навчально-творчу майстерню живопису та храмової культури при академії. Закладення цієї майстерні стало важливою подією, адже багато храмів відновлюються, відбудовуються, реставруються сьогодні вчорашніми учнями Миколи Стороженка.
Помер художник 15 квітня 2015 року на 87 році життя.

Джерело: «Чернігів стародавній».Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1103 | Теги: Микола Стороженко, Передчуття Голгофи, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar