реклама партнерів:
Головна » 2017 » Жовтень » 18 » Чернігів розраховує економити на освітленні в навчальних закладах 5 мільйонів щороку
18:13
Чернігів розраховує економити на освітленні в навчальних закладах 5 мільйонів щороку
Чернігів розраховує економити на освітленні в навчальних закладах 5 мільйонів щороку У Чернігові триває масштабна кампанія з реконструкції освітлення в навчальних закладах. Загалом за 2017 рік освітлення буде замінено в 58-ми з них. До 1 вересня була проведена заміна ламп розжарювання та люмінесцентних на економні LED-світильники в 16-ти школах міста, а до кінця року ще буде проведена заміна в 42-х садочках,і нформує прес-служба міськради.

На сьогодні, 18 жовтня, в дошкільних навчальних закладах №4 та №65 роботи по реконструкції освітлення вже майже завершені. У садочку №4 роботи закінчено повністю та встановлено 362 нові енергозберігаючі світильники. У ДНЗ №65 вже встановлено 194 світильники та залишилося замінити освітлення в службових приміщеннях. Під час реконструкції було враховано, що в кімнатах, де велика волога (басейн, кухня, ванна кімната) потрібно встановлювати вологостійкі світильники та одночасно замінювати однополюсні автоматичні вимикачі. Заміна світильників здійснювалася по всьому приміщенню садочків (коридори, групи, роздягальні, спальні, кладові кімнати, кухні, актові зали, спортзали).

Заміна звичайних ламп на енергоефективні реалізовується в рамках «Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки».

Всього за цією програмою тільки в закладах сфери освіти замінюють понад 25 тисяч ламп. Загальні витрати міського бюджету на ці заходи в закладах освіти – понад 22 млн грн. Але, за розрахунками, вони даватимуть щороку понад 5 млн грн економії витрат на електроенергію й окупляться за 6-7 років.

Завідувач ДНЗ №4 Олена Луговська прокоментувала ситуацію з освітленням:
- Старе освітлення, яке в нас було працювало на 60-65%. Світильники не відповідали майже ніяким вимогам. Старі лампи гуділи, трищали, миготіли, могли з першого разу не включатися. Світильники, які встановили зараз, набагато кращі та сучасніші. Вони мають гарний естетичний вигляд та яскраво світять. Тепер ми маємо повноцінне освітлення.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 715 | Теги: школи, економія, освітлення | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar