реклама партнерів:
Головна » 2015 » Грудень » 25 » Децентралізація: передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації
19:58
Децентралізація: передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації
Децентралізація: передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації Реформа децентралізації має чимало складових, зокрема, передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, речових прав на нерухоме майно. Відповідний Закон України № 835-VІІІ, що це передбачає, уже затвердив Глава держави.

Тож, аби обговорити особливості реалізації цього етапу реформи, 23 грудня в облдержадміністрації було проведено нараду за участю представників Головного територіального управління юстиції області, голів райдержадміністрацій, представників міськвиконкомів та відповідних структурних підрозділів ОДА.

До засідання долучився перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Як розповів представник Головного управління юстиції в області, децентралізація зазначених повноважень дозволить не лише пришвидшити роботу, а й дасть змогу людям обирати якіснішого виконавця послуги. Адже наразі необхідну реєстрацію здійснюють лише територіальні управління юстиції, а за нововведенням це зможуть робити три суб’єкти — державний реєстратор, нотаріус та акредитовані суб’єкти.

Державний реєстратор працюватиме у штаті РДА, або міськвиконкомів, чи у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі).

Акредитованими суб’єктами вважаються ті, які отримали право для такої діяльності. Зокрема, ними можуть бути комунальні підприємства, створені при органах місцевої виконавчої влади чи органах самоврядування.

Змінено і систему розподілу адміністративного збору за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців: 40% надходжень такого збору спрямовуватиметься до Державного бюджету України, 60% залишатиметься в суб’єктів державної реєстрації.

Наразі головним завданням є передача повноважень. Перехідний період триватиме з 1 січня до 30 квітня 2016 року. Втім підготовку до цього процесу вже можна розпочинати.

Начальник юридичного відділу ОДА Наталія Мужикова наголосила на детальному кадровому відборі. Необхідно не лише знайти кваліфікованого фахівця, а й забезпечити йому необхідний захист. Адже державний реєстратор нестиме персональну відповідальність за видані ним документи. Розглядається варіант залучення кадрів з управлінь юстиції.

Варто зазначити, що такі зміни не потребують значних фінансових вкладень для технічного та програмного забезпечення. Щодо останнього, то ключі до необхідних реєстрів виготовлятимуться безкоштовно.

«Завдання облдержадміністрації - продумати варіанти зручного розміщення нових кадрових одиниць. Треба зробити так, щоб це було зручно людям та вигідно з економічної точки зору», — зауважив Леонід Сахневич.

За інформацією з офіційного сайту облдержадміністраціїКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 991 | Теги: Чернігівщина, державна реєстрація, децентралізація | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar