реклама партнерів:
Головна » 2015 » Грудень » 4 » Декомунізація в Чернігівському районі, с. Улянівка
07:18
Декомунізація в Чернігівському районі, с. Улянівка
Декомунізація в Чернігівському районі, с. Улянівка 20 листопада 2015 р. сільська рада прийняла рішення перейменувати назву села на Вознесенське.
Про це на сторінці facebook інформує Сергій Горобець, кандидат історичних наук, представник Українського інституту національної пам’яті.

"Перше із трьох сіл району, які стояли на перейменування. Не хотіли міняти, твердили, що назва походить не від Ульянова-Леніна, а від якоїсь Уляни - чи то святої, чи то місцевої жительки. Погрожували в особистих розмовах, що перекриють дорогу, якщо будуть на них тиснути.
Власне, ніхто і не тиснув. І ось така несподіванка... Що ж, молодці, хоча розмов по селу багато. Заодно перейменували і вулиці:
1) Колгоспна – на Козацьку
2) пр. Колгоспний - на провулок Козацький
3) Примакова – на Центральну
4) Першотравнева – на Подільську.
Хоча в них там ще три провулки Примакова та провулок Першотравневий.
А серед рекомендованих для села назв були:
- Локотьківська (ціла вулиця переселенців із Локотькова, що біля Пакуля, виселеного після Чорнобиля - на самому початку села),
- отця Іоана Пращура.
Та все одно молодці. Інші села - Радянська Слобода і Червоне - опираються", зазначає Сергій Горобець.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 790 | Теги: декомунізація, Сергій Горобець, Чернігівський район, улянівка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar