реклама партнерів:
Головна » 2015 » Березень » 7 » Як голосували чернігівські нардепи за святкування Дня захисника України
20:41
Як голосували чернігівські нардепи за святкування Дня захисника України
Як голосували чернігівські нардепи за святкування Дня захисника України 5 березня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня – День захисника України)».
Законом запроваджено новий святковий день – День захисника України, який святкуватиметься 14 жовтня.

Поіменне голосування про проект Закону про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня - День захисника України) (№ 2187) - за основу та в цілому:
за – 244, проти – 1, утрималися – 1, не голосували – 76.
Всього: 322.
Рішення прийнято.

Поіменно:
Атрошенко В.А. (позафракційний) – за,
Амельченко В.В. (Радикальна партія Олега Ляшка) – за,
Давиденко В.М. (Блок Петра Порошенка) – за,
Дмитренко О.М. (Блок Петра Порошенка) – відсутній,
Кодола О.М. (Фракція політичної партії «Народний фронт») – відсутній,
Купрієнко О.В. (Радикальна партія Олега Ляшка) – за,
Куліч В.П. (Блок Петра Порошенка) – не голосував,
Романова А.А. («Самопоміч») – за.

Обгрунтування необхідності прийняття акта
За період незалежності України у суспільстві закріпилася традиція відзначення святкових та інших знаменних дат, пов’язаних із подіями і персоналіями української історії. У зв’язку з цим виникла об’єктивна потреба у їх законодавчому закріпленні, що особливо актуально в період політичної нестабільності, спровокованої зовнішньою агресією.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року видано Указ Президента України № 806, яким установлено День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. При цьому скасовано Указ Президента України від 23 лютого 1999 року № 202 «Про День захисника Вітчизни».
14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Указом Президента України від 7 серпня 1999 року № 966 14 жовтня – у день свята Покрови Пречистої Богородиці – встановлено День українського козацтва. У XX столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. У роки Другої світової війни, попри всю радянську атеїстичну пропаганду, багато українців – солдат радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа та Діви Марії з молитвою про порятунок та перемогу.
Особливого значення набуває це свято для сучасного українського воїнства та цивільних громадян, які активно долучаються до захисту своєї країни від зовнішнього агресора та його внутрішніх приспішників.
Встановлення Дня захисника України як державного свята засвідчить увагу і шанобливе ставлення держави до людей, які, не шкодуючи себе, відстоюють територіальну цілісність, суверенітет та інші державницькі цінності. У цей день громадяни матимуть змогу взяти участь у молитовних заходах з нагоди свята Покрови Пречистої Богородиці та у молитвах за захисників України.
Таким чином, установлення у день свята Покрови Пречистої Богородиці Дня захисника України як державного свята матиме духовно-патріотичне і об’єднавче значення для громадян України, а також сприятиме упорядкуванню календаря державних свят в Україні відповідно до сучасних політичних реалій та потреб суспільства.

Спеціальний кореспондент «Чернігівського формату».Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1584 | Теги: покрова, День захисника України, чернігівські нардепи | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar