реклама партнерів:
Головна » 2015 » Грудень » 31 » Лауреати міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2016 рік
17:20
Лауреати міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2016 рік
Лауреати міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2016 рік Традиційно на початку Нового року поважне міжнародне журі назвало лауреатів премії імені Пантелеймона Куліша. Приємно, що відзначено наших земляків.

Серед нинішніх достойників – український письменник Олександр Деко з Ізраїлю, який дуже багато робить для пропаганди нашої літератури та культури в світі. Поет-шістдесятник із трагічною долею Микола Холодний, котрий мешкав в Острі Козелецького району, нагороджений посмертно – за визначний внесок в українську літературу.

Депутат обласної ради, голова правління Ічнянського заводу сухого молока та масла Віктор Кияновський відзначений за визначну громадську, патріотичну та благодійну діяльність.

Обдарована письменниця з Чернігова Лариса Ткач стала лауреатом за книжку віршів «Кришталева роса» (відгуки на цю ошатну й цікаву збірку надруковані в газеті «Деснянська правда»).

Знаний поет, перекладач Олег Гончаренко зараз мешкає в Мелітополі, на Запоріжжі. Та раніше він жив на Чернігівщині, тож не забуває про рідний край – за першої-ліпшої нагоди приїжджає на Придесення, друкується в наших виданнях, активно співробітничає з чернігівськими літераторами. Його нагороджено за книги «Катрени оголошених картин», «За Емінеску до себе», «Молитва за любов», «Український порідник», «Буремні буриме свободи» та «Віщий зблиск табуна».

Незабутній Поет із Городні Петро Пиниця відзначений посмертно за книжку вибраних поезій «Ухожу в кленовые метели», а також подвижницьку літературну діяльність.

Директор ПАТ «Кремінь», меценат Олександр Сенчик із селища Парафіївка Ічнянського району нагороджений за постійну благодійну турботу про рідне селище, земляків, розвиток високої культури та духовності та активну військово-патріотичну діяльність.

Відомий громадський діяч Юрій Пероганич (уродженець Носівського району) та його дружина – чудова письменниця Тетяна Череп-Пероганич (вона – родом із Бобровиччини) стали лауреатами за створення популярного порталу «Жінка-Українка» та велику громадську діяльність.

А публіцист, журналіст, краєзнавець, колишній власкор «Деснянської правди» з Прилук Микола Гринь нині нагороджений за значний публіцистичний доробок та краєзнавчу книжку «Козацьке. Матеріали до історії рідного села над Супій-рікою і його найближчої округи» (рецензії на це ґрунтовне дослідження теж надруковані на шпальтах обласної газети «Деснянська правда»).

Таким чином, лауреатами почесної відзнаки стали одразу десять знаних і шанованих земляків, що свідчить про внесок письменників, перекладачів, науковців, громадських діячів та меценатів із Чернігівщини в розвиток нашої української літератури, культури та духовності.

Також цьогорічною премією імені Пантелеймона Куліша нагороджені: видатний грузинський і український письменник Рауль Чілачава (м. Київ); письменник, головний редактор журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман (Канада); перекладач, доктор філософських наук Фотіні Папаріга (Греція); львів’яни: письменник Анатолій Городницький, поетеса, науковець Ірина Вовк, артист Роман Гринько, науковець, редактор популярних видань Леся Кічура; письменник Йосип Свіжак (м. Чортків Тернопільської обл.); знані письменники з Одеси Арсенія Велика та Елла Леус.

Ця почесна міжнародна відзнака заснована на початку 2011 року за сприяння НСПУ та міжнародних громадських організацій, – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів, які мешкають в Україні та за кордоном.

З 1 листопада 2014 р. засновником Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із сорока семи країн світу.

Серед лауреатів минулих років – Іван Плющ, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Володимир Базилевський, Віра Вовк, Василь Слапчук, Михайло Сидоржевський, Євген Нахлік, Сергій і Тетяна Дзюби, Євген Баран, Анна Багряна, Дмитро Чистяк, Петро Сорока, Йосип Струцюк, Володимир Погорецький, Ярослав Поліщук, Андрій Павлишин, Тимофій Гаврилів, Іван Корсак, Кшиштоф Савіцкі, Яцек Токарський, Ееро Балк, Христо Черняев, Томаш Вашут та інші відомі письменники, науковці, громадські діячі, меценати з України, США, Канади, Бразилії, Фінляндії, Болгарії, Греції, Чехії, Угорщини, Польщі, Грузії, Росії, Ізраїлю та Македонії.

1 січня 2016 року Комітет із нагородження Літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша сформовано в такому складі:
Ігор Павлюк – голова журі, письменник, доктор наук із соціальних комунікацій, провідний науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії Наук України, професор кафедри української преси Львівського національного університету ім. Івана Франка; Василь Слапчук – письменник, критик, кандидат філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесний громадянин Луцька і Волині; Анна Багряна – українська письменниця та перекладач, лауреат міжнародних і національних літературних премій; Ріта Кіндлерова (Чехія) – перекладач української класики, зокрема романів Оксани Забужко, чеською мовою; Сергій Дзюба – знаний письменник, журналіст, перекладач, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, лауреат міжнародних і національних літературних премій в Україні та за кордоном.

Цього року надійшло близько 400 подань і пропозицій з усіх регіонів України та закордону. Зокрема, кандидатури Рауля Чілачави та Миколи Холодного на здобуття премії висунула Міжнародна літературно-мистецька Академія України.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1342 | Теги: Чернігівщина, Пантелеймон Куліш, література | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar