реклама партнерів:
Головна » 2015 » Грудень » 10 » Прокуратура вступила у розгляд судової справи щодо законності забудови біля Єлецького монастиря
20:13
Прокуратура вступила у розгляд судової справи щодо законності забудови біля Єлецького монастиря
Прокуратура вступила у розгляд судової справи щодо законності забудови біля Єлецького монастиря КП «Чернігівбудінвест» звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконними дій посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції у області щодо проведення перевірки правомірності здійснення будівельних робіт по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові та скасування постанови про накладення штрафу, інформує прес-служба обласної прокуратури.

Враховуючи суспільний резонанс, прокуратурою області забезпечено участь у розгляді судом вказаної справи на стороні відповідача. Розгляд справи триває, наступне судове засідання призначено на 22 грудня 2015 року.

Як повідомлялося раніше, прокуратурою області контролюється стан досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого прокуратурою міста Чернігова, за фактом порушень при передачі та забудові земельної ділянки навпроти Єлецького монастиря по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові.

Встановлено, що рішеннями Чернігівської міської ради від 31.07.2014 та 04.06.2015 КП «Чернігівбудінвест» надано дозвіл на розробку, а потім і затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,22 га по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові для будівництва багатоповерхового житлового будинку з об’єктами соціального призначення.

Проте згідно з інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА передана під забудову земельна ділянка знаходиться в охоронній археологічній зоні № 2, затвердженій рішенням міської ради від 28.12.2011, та містить частину пам’ятки археології місцевого значення ІХ-ХVІІІ ст.

У подальшому КП «Чернігівбудінвест» як замовник уклало договір про спільну діяльність з приватною будівельною компанією, яка стала безпосереднім виконавцем робіт з будівництва багатоповерхового житлового будинку.

Разом з тим перевіркою Державної архітектурної будівельної інспекції, проведеної згідно із законодавством та з урахуванням доручення прокуратури міста Чернігова, встановлено невідповідність даних, поданих до декларації про початок підготовчих та будівельних робіт на об’єкті, що стало підставою для видання 30.10.2015 припису про їх зупинення. Також у зв’язку з не розробленням проектної документації в повному обсязі на КП «Чернігівбудінвест» накладено штраф у розмірі 124 020 грн.

Довідка "Чернігівського формату"
Земельна ділянка, де ведеться забудова, розташована на території пам’ятки археології поселення передгороддя (X-XVIII ст. н. е., № 1-е) стародавнього м. Чернігова (взято на облік розпорядженням Чернігівської ОДА від 28.12.1998 № 856), в охоронній археологічній зоні № 2 м. Чернігова (затверджено рішенням 16 сесії 6 скликання Чернігівської міської ради від 28.12.2011), в охоронній зоні Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (затверджена рішенням 39 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради 23.06.2009), у безпосередній близькості від пам’ятки національного значення курган «Чорна могила» Х ст. та в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення XII-XVII ст. «Комплекс споруд Єлецького монастиря» (затверджена рішенням виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів від 18.01.1982 № 30 та погоджена відділом пам’яток архітектури і монументів Держбуді УРСР 23.11.1983).Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 730 | Теги: забудова, прокуратура, Єлецький монастир, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar