реклама партнерів:
Головна » 2019 » Жовтень » 11 » 11 жовтня. Святого Харитона і Всесвітній день боротьби з ожирінням
18:31
11 жовтня. Святого Харитона і Всесвітній день боротьби з ожирінням
11 жовтня. Святого Харитона і Всесвітній день боротьби з ожирінням Сьогодні святого Харитона і Всесвітній день боротьби з ожирінням.
Цілком можливо, що невдовзі слово “ожиріння” визнають не надто коректним і замінять на більш нейтральне: “з надмірною вагою”. В давнину українці (власне, як і інші народи) не вирізнялися політкоректністю, тому були досить різкі в характеристиках: діставалося і худорлявим, і тим, хто мав надмірну вагу. Щоправда, останнім все ж надавали перевагу — якщо надмірна худорлявість пов’язувалася з хворобами, то схильність до повноти — зі здоров’ям і достатком. Про повну людину, особливо дівчину, казали: “пишна”. Але надмірно повних не жалували й обзивали доволі образливими прізвиськами: “Бач, тілом обросло, як кабан годований”, “Обдувсь, як барило”, “Товстий, як бочка”, “Гладкущий, аз із шкури прецця” (“аж шкура тріщить”), “Роз’їхалась, як верша”, “Такі ті пани, мов кабани годовані, пикаті, пузаті”, “Там така попадя, що бублика ззіси, поки кругом обійдеш”, “Сунецця, мов горохова копиця” тощо.

На Харитона стереглися «чорного» «недоброго» ока і не підмітали в оселі – начебто зі сміттям можна було викинути і домовика, а ще, буцімто це призведе до сварок...

Іменинники нині Антон, Іван, Юлія, Сергій, Кирило, Марія, Ганна, Тетяна.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 705 | Теги: прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar