реклама партнерів:
Головна » 2019 » October » 15 » 15 жовтня. Святих Кипріана і мученицю Юстину, їм молилилися під час нападів нечистої сили
13:09
15 жовтня. Святих Кипріана і мученицю Юстину, їм молилилися під час нападів нечистої сили
15 жовтня. Святих Кипріана і мученицю Юстину, їм молилилися під час нападів нечистої сили Церква цього дня згадує священномученика Кипріана і мученицю Юстину.
Цим святим завжди молилися під час нападів нечистої сили, а також тоді, коли хотіли запобігти всіляким чарам, урокам, насланням та іншій напасті, до якої вдавалися люди з лихими намірами. Кипріан був знаним язичницьким жерцем. З дитинства він опановував магію і досяг у цій справі вражаючих успіхів. Він міг керувати стихіями і природними явищами, наводити невиліковні хвороби і зціляти людей, викликати мерців, міг насилати ману, перетворюючись на що завгодно і проходити неушкодженим крізь вогонь. Одним словом – усім знахарям знахар. Юстина ж була вродливою дівчиною-християнкою. Її покохав один юнак і запропонував одружитися. Але дівчина йому відмовила – вона мріяла стати черницею. Як не вмовляв її хлопець, вона залишалась непохитною. Тоді нещасливий, але грошовитий залицяльник, кинувся по «дідах-бабах», шукаючи допомоги у тих, хто за допомогою чарів міг навернути до нього Юстину. Пошуки привели його до Кипріана. Той взявся за діло, але безрезультатно: все його чаклунство никло перед силою віри і молитвою Юстини. Зрештою Кипріан порвав з магією, увірував у Христа і був висвячений у єпископа. Юстина стала настоятелькою монастиря. Під час гонінь на християн їх було схоплено, піддано тортурам і страчено.

На Кипріана і Юстину заборонено було ворожити, думати й казати щось зле — все могло бумерангом повернутися до лиходумця. Натомість дивилися в небо, пили святу воду й ішли до церкви. Відьми та чаклуни цього дня почувалися зле.

З іменинами вітайте Андрія, Олександру, Анну, Давида, Костянтина і Юстину.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 800 | Теги: прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar