реклама партнерів:
Головна » 2019 » Квітень » 21 » 21 квітня. Сьогодні Вербна неділя
14:17
21 квітня. Сьогодні Вербна неділя
21 квітня. Сьогодні Вербна неділя Сьогодні католики святкують Великдень, а в нас — Вхід Господній в Єрусалим або Вербна неділя. Цього дня Ісус верхи на сумирному віслюку тріумфально в’їхав в Єрусалим. Місцевий люд радо вітав Ісуса, встилаючи Йому дорогу пальмовим гіллям. Щоправда, через тиждень ті ж самі люди несамовито волали до Пілата: «Розіпни Його!»

В Україні пальма не росте, тому цілком логічно, що наші пращури замінили її на вербу, яка власне й стала одним із головних символів цього свята. Люди зранку йшли до храмів, аби посвятити вербу, бо вірили у цілющу властивість освячених гілочок. Це дерево сповіщало про прихід весни, мало багато лікувальних властивостей. Першими намагалися взяти гілочки діти, адже кому дістанеться найбільша, «той буде найщасливішим». При цьому годилося відщипнути пухнастого котика і проковтнути, «щоб горло не боліло і не наростали в ньому гулі». Кому дісталась суха гілка, то значило, що у господарстві не вестимуться вівці. Повертаючись з церкви, селяни встромлювали більші галузки біля дороги чи на городі, «щоб освячене дерево пустило глибоке коріння». Посвячені галузки верби клали не тільки біля ікон, але й затикали у хліві та стайні, «щоб нечиста не правувала, а шутка захищала хату, хлів, двір од грому й пожежі». А ще прутиками освяченої верби злегка били дітей, щоб були здорові, один одного («щоби ніжки не кульгали, щоб голівка не боліла»), худобу, землю.

Іменинники сьогодні Сергій, Іван Родіон.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 593 | Теги: прикмети, Вербна неділя, церковний календар | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar