реклама партнерів:
Головна » 2019 » Квітень » 22 » 22 квітня. Розпочинається Страсний тиждень
12:54
22 квітня. Розпочинається Страсний тиждень
22 квітня. Розпочинається Страсний тиждень Від сьогодні у християн розпочинається Страсний тиждень, або Страсна седмиця – найскорботніші дні перед святом Христового Воскресіння. Цей період цілком присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа: таємній вечері з учнями, підлій зраді Юдою, арешту, неправедному суду, знущанням, Його стражданням, смерті на Хресті та погребінню. Страсна седмиця стоїть трохи осторонь від Великого посту, який власне закінчився ще в п’ятницю ввечері. 40 днів християнин приділяв увагу власній персоні, самозаглиблюючись у покаянні, а від сьогодні (вірніше, ще з Лазаревої суботи) має перебувати поряд з Христом, проходячи і проживаючи разом із Ним Його хресний шлях аж до Голгофи, без якої, як відомо, нема й Воскресіння. І хоча ці дні надзвичайно важкі й сумні, але все одно, вони сповнені тихої світлої радості, адже ми впритул наближаємося до знаменної події – Христового Воскресіння.

Страсний тиждень пов’язаний із багатьма обрядодіями, кожен день тижня називається Великим і має своє сакральне значення. Здавна у понеділок Страсної седмиці українці, особливо жінки, починали велике прибирання хати. Ще до сходу сонця матері будили дочок, нагадуючи, що «недалечко красне яєчко», а тому потрібно «помити хату». Вмившись, господарниці починали білити стіни та стелю, змащувати жовтою глиною долівку, а рудою обводити підвалини в хаті та присьбу на дворі. Білити дім, піч, було ритуалізованим дійством, пов’язаним з мотивом «світу білого», чистоти. Також вважалося, що від цього дня вужі та інші гади починали міняти шкіру.

З іменинами вітайте Тамару, Марію, Соломію, Вадима і Антонія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівского формату"Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 143 | Теги: церковний календар, страсний тиждень | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar