реклама партнерів:
Головна » 2019 » Квітень » 28 » 28 квітня. Великдень. Христос Воскрес!
11:03
28 квітня. Великдень. Христос Воскрес!
28 квітня. Великдень. Христос Воскрес! «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» Сьогодні Світле Христове Воскресіння – Великдень. Великдень для українців був Святом усіх свят, а також днем, що визначав життя людини і родини на майбутній рік, аж до наступного Великодня. Люди вірили, що на Великдень «Бог щастя ділить». По-друге, це було суто сімейне свято. Всі мали бути разом. В гості ж ходили лише наступного дня.

Головною вимогою святкової поведінки було нічне неспання (бдіння) протягом Великодньої ночі. Кожен член родини повинен був побувати в церкві на урочистій відправі. В іншому випадку можна було «проспати» долю. Вдома залишалися зовсім немічні, ті, хто не міг ходити. Існувало повір’я, що людина, яка першою повернеться з Великодньої служби, буде удачливою впродовж року.

Прийшовши з церкви – розговлялися. Починали зі шматочка паски, потім наставала черга крашанок. Великдень асоціювався з процвітанням, активізацією життя в усіх сферах, тому їжа повинна була бути якомога більш різноманітною. Стіл залишався накритим упродовж усієї Світлої седмиці. Прикметно, що на Великдень українці добре снідали, обідали, але не вечеряли (або ж вечеря була досить скромна) на знак пошани до свята.

Великдень – головне християнське свято, абсолютно несумісне з демонічним началом. В ці святі дні категорично заборонялося ворожити, гадати.

З іменинами вітайте Трохима, Андрія, Василісу, Анастасію.

За матеріалами: Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 124 | Теги: Великдень, церковний календар, прикмети | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar