реклама партнерів:
Головна » 2019 » Квітень » 5 » 5 квітня. Вшановуємо пам’ять преподобного Никона
11:31
5 квітня. Вшановуємо пам’ять преподобного Никона
5 квітня. Вшановуємо пам’ять преподобного Никона Нині ми вшановуємо пам’ять преподобного Никона, ігумена Києво-Печерського, а також преподобну Єлену Києво-Флорівську, яку називають «хранителькою Києва». Преподобний Никон жив у ХІ столітті й був першим учнем і сподвижником самого Антонія, засновника Києво-Печерського монастиря, а також постригав у монахи Феодосія Печерського. Мощі святого покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Стосовно Єлени Києво-Флорівської, то вона була родом із Росії. Звали її Катериною і була вона генеральською дочкою. Ледве дівчині виповнилося 16 років, як вона втекла з дому й прийняла чернецтво. 60 років прожила в Києві, де була черницею Флорівського монастиря. Канонізована у 2009 році. Нині мощі преподобної Єлени зберігаються в головному Флорівському храмі.

Здавна на Никона займались генеральним прибиранням осель і обійстя: підмітали, вимітали, мили, чистили, витрушували, мастили. Особливу увагу приділяли усіляким закуткам і закапелкам, вважаючи, що саме там і ховається нечиста сила. Там кропили свяченою водою і прив’язували сухі пучки полину і м’яти.

Іменинники сьогодні Олена, Олексій, Варвара, Ілля.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 386 | Теги: народний календар, прикмети, Никона Печерського | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar