реклама партнерів:
Головна » 2019 » Жовтень » 17 » «Качанівський» палац потребує капітального ремонту
18:59
«Качанівський» палац потребує капітального ремонту
«Качанівський» палац потребує капітального ремонту Відкритого листа президенту України Володимиру Зеленському написали у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка», що в Ічнянському районі.
У зверненні йдеться про поступове руйнування пам’ятки національного значення, яка датується 18-им століттям. За словами заступника генерального директора заповідника Тараса Шевченка, найбільше потребують реставрації палац, альтанка Глінки та Георгіївська церква. За їхніми підрахунками, тільки на фасад палацу потрібно близько 30 мільйонів гривень. Більше знає Олександра Денисенко.

Ось так зараз виглядає альтанка Глінки, яка стоїть на території Національного історико-культурного заповідника «Качанівка».

Тарас Шевченко – заступник генерального директора Національного історико-культурного заповідника «Качанівка»: «Пам’ятка національного значення. Але, як ви бачите, за відсутності фінансування відбувається не тільки відлущування цегли, але й просадка ґрунту, на якому вона стоїть. А стоїть вона на склепіннях. І в якийсь певний час це взагалі може призвести до повної руйнації, що вона просто провалиться туди».

Тут, каже заступник генерального директора Тарас Шевченко, 1838 року композитор Михайло Глінка писав оперу «Руслан та Людмила». Для початку альтанка потребує протиаварійних робіт.

«Я не говорю про розписи в альтанці. Це вже етап навіть і не другий, розумієте. В першу чергу зберегти і припинити руйнівні процеси, яких тут, як-то кажуть, не приховаєш. Це першочергово, що потрібно. І якраз на альтанку Глінки у нас є проектно-кошторисна документація. Але, на жаль, грошей на реалізацію її немає».

Територія заповідника – понад 500 гектарів, на ній – більш ніж 20 пам’яток. Усі вони потребують реставрації. Та найбільше, каже Тарас Шевченко, три з них. Окрім альтанки – це Георгіївська церква, яка досі є діючою. А також палац. Одна із його проблемних зон – південна тераса.

«Люди на неї заходять, відкриваються там чудові краєвиди на природу, але вона перебуває по суті в аварійному стані. Фахівці говорять, що уже згнила гідроізоляція, тому вся вода, яка повинна була відходити, вона вбирається безпосередньо. Якщо це зимою, то це відповідно налипання снігу, обсипка плит і так далі. Іде руйнація постійна».

При заповіднику створена благодійна організація «Фонд відродження «Качанівки».

«Люди, як правило це люди досить заможні звичайно, кошти певною мірою виділяють. І за їхні кошти робиться проектно-кошторисна документація на реставрацію палацу. Щоб ви розуміли, це питання десь близько до півтора мільйони».

За словами Тараса Шевченка, без державної підтримки їм не обійтися. Тож вони написали відкритого листа президенту з проханням посприяти у фінансуванні ремонтно-реставраційних робіт.

«Ми не просили конкретну суму, бо це можуть визначити лише фахівці. Якщо ви ремонтуєте фасад палацу, у вас повинен не текти дах, бо інакше немає сенсу його реставрувати. То питання стоїть десь до 30 мільйонів гривень. Це фасад лише. Ми не говоримо про внутрішні роботи, про інженерні комунікації, про укріплення фундаментів».

У заповіднику відповіді на свого листа поки що не отримали. Ми ж направили інформаційний запит до Міністерства культури із запитанням, чи виділятимуться з державного бюджету гроші на ремонтно-реставраційні роботи у заповіднику.

Джерело: Суспільне. Чернігів

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1879 | Теги: реставрація, звернення, Качанівка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar