реклама партнерів:
Головна » 2019 » Жовтень » 9 » Прилуки залишаться без роботи — закривають тютюнову фабрику
21:27
Прилуки залишаться без роботи — закривають тютюнову фабрику
Прилуки залишаться без роботи — закривають тютюнову фабрику Сьогодні стало відомо, що компанія British American Tobacco (BAT) планує повністю припинити виробництво в Україні і закрити Прилуцьку тютюнову фабрику.

Якщо це станеться, близько 1200 осіб, які зараз працюють на фабриці і обслуговують виробництво, втратять робочі місця. Причина цього – прийнятий Верховною Радою законопроект №1049, поправки до якого роблять тютюнове виробництво в Україні нерентабельним. При таких умовах, за словами керівників компанії, BAT буде змушений закрити провадження в Україні.

З цієї ж причини про наміри закрити свої українські фабрики повідомили і інші міжнародні тютюнові компанії – Philip Morris International (PMI), Japan Tobacco International (JTI) і Imperial Tobacco (IT). Тому, якщо законопроект №1049 вступить в дію, Україну покинуть відразу чотири великі міжнародні компанії.

Що буде, якщо «тютюнові гіганти» підуть з України

Закриються 4500 робочих місць
Компанії BAT, PMI і JTI очолюють рейтинг кращих роботодавців України. Якщо вони будуть змушені закрити провадження в Україні, більше чотирьох тисяч осіб втратять роботу. Варто зауважити, що це не просто робота. А саме ті робочі місця, які поки ще рідкість в Україні з офіційним працевлаштуванням, повністю білою зарплатою, медичним страхуванням для працівників і членів їх сімей, оплачуваними відпустками і лікарняними.

Постраждає державний бюджет
4 з 10 найбільших платників податків в Україні – це міжнародні тютюнові компанії, які ведуть свій бізнес легально, «по-білому» і без тіньових схем. У 2018 році ці виробники в сумі заплатили 48 млрд гривень податків у державний бюджет. Частина податків також надходить в міські бюджети міст, де розташовані фабрики – Прилуки, Кременчук, Харків, Київ. За оцінками експертів, найбільше від закриття заводів постраждають Прилуки та Кременчук. Компанія ВАТ інвестувала в модернізацію Прилуцької тютюнової фабрики понад 520 млн дол. США є найбільшим у Чернігівській області платником податків.

Українські курці змушені будуть перейти на «пальонку»
Закон 1049 підвищує обов’язкову націнку дистриб’юторів, оптовиків і роздрібників на сигарети і тим самим змушує виробників підняти ціни на сигарети на 10-15 грн. Причому нічого з цих грошей не потрапить до бюджету. Все осяде в кишенях посередників, оскільки це не податок, а просто корупційна схема для збільшення доходів роздрібних мереж, представники яких обрані народними депутатами.

Хто крім торговельних мереж виграє від нового закону? Львівська тютюнова фабрика, яка, уникаючи сплати податків, незаконно зареєструвала свої сигарети як сигарили. Це підприємство також має сумну славу завдяки виробництва підробок відомих марок на своїх конвеєрах.

Тому, коли ціни на якісні, сертифіковані і легальні сигарети виростуть на 10-15 грн, більшості курців не залишиться нічого іншого, як перейти на низькопробні підробки, виготовлені з неперевіреного сировини та без дотримання державних стандартів безпеки.

Раніше BAT анонсував, що переносить центральний офіс у Східній Європі з України в Румунію. Як повідомили в київському офісі ВАТ, таке рішення зумовлене, серед іншого, непрогнозованою фіскальною та регуляторною політикою українського уряду.

Джерело: 112.ua


Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1608 | Теги: бізнес, Прилуки, тютюнова фабрика, законодавство | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
omForm">
avatar